دیوان خزوین ساختمان جدید را افتتاح کرد


حجت الاسلام سید محسن موسوی در این مراسم با بیان اینکه خدمت به مردم یکی از اهداف مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح ساختمان دادگستری در استان خزوین هستیم.

وی گفت: به دلیل مشکلات متعدد در ساختمان دادگاه مرکزی استان کزوین خدمات مناسبی به مردم ارائه نشد اما با تلاش دستگاه قضایی و مراجع منطقه ای ساختمان جدید دادسرای خزوین با هدف خدمت رسانی افتتاح شد. مردم بهتر است.” آسایش بیشتری داشته باشند تا خدمات مناسبی داشته باشند.

معاون اول دادستان کل کشور تصریح کرد: هدف از گشایش دادگاه حل و فصل هر چه سریعتر امور عمومی است.

موسوی در خاتمه گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی مراجع قانونی استان کزوین، دستگاه قضایی این استان با نواقصی مواجه شد که در بازدید رئیس قوه قضائیه و با اهتمام این ضابط گزارش شد. و مجوزها در این زمینه مورد ارزیابی قرار گرفت».

ساختمان جدید بارگاه مرکزی قزوین در زمینی به مساحت ۹۸۰۰ متر مربع ساخته شده و ساختمان اصلی آن ۶۴۰۰ متر مربع زیربنا دارد.

ساختمان جدید حدود 150 اتاق را در خود جای خواهد داد که شامل قوه قضائیه، دادگاه، معاونت دادستان، اجرای احکام کیفری، بخشودگی و ثبت است. ساختمان های جانبی به مساحت تقریبی 350 متر مربع با نگهبان و مامور بازرسی خواهد بود.

ساخت ساختمان جدید دادگستری قزوین از سال 1370 آغاز شد، اما با توجه به اعتبار، طی سال ها در 6 فاز اجرا و تکمیل شد. آخرین مرحله قرارداد در سال 1399 به پایان رسید و در سال 1401 لازم الاجرا شد.

اعتبار در نظر گرفته شده برای تکمیل فاز 6 28 میلیارد تومان برآورد شده است که البته هنوز این اعتبار به طور کامل تخصیص نیافته است. پیمانکار ساختمان را تحویل داده و در حال بهره برداری است.

پایان پیام/