دوچرخه سواری، اما بدون دوچرخه!

اگرچه بسیاری از مردم فکر می کنند برای دوچرخه سواری به دوچرخه نیاز دارند، اما در واقع می توانید بدون دوچرخه دوچرخه سواری کنید! یکی از تعاریف «دوچرخه سواری» یک الگوی تکراری در زندگی یک فرد است. چه کسی را می شناسید که سال به سال به نظر می رسد در همین وضعیت باشد؟ به عنوان مثال، شاید یک ماه یا یک سال پیش، آنها به تازگی “همسر” خود را ملاقات کرده بودند و خوشحال تر از همیشه بودند. هوممم… خوب، درست نشد. مثل قبل و قبلش. شاید آنها آنقدر “هم روح” آنها نبودند که “همسر ماه” آنها بودند، بنابراین، دوباره آنها را می بینید و اکنون آنها یک بار دارند از نو “همسر خود” را ملاقات کرد، شخصی کاملا متفاوت. یا، آنها هستند؟ اگر مراقب نباشیم، تمایل داریم کارهای مشابه را بارها و بارها انجام دهیم و نتایج یکسانی را وارد زندگی خود کنیم. این چیزی است که “دوچرخه سواری” نامیده می شود.

ما وارد چرخه‌هایی می‌شویم که در آن به اطراف و اطراف می‌گردیم و کارهای مشابه را بارها و بارها می‌بینیم و انجام می‌دهیم. درست مثل یک همستر که روی چرخ می دود. سال به سال نام‌ها تغییر می‌کنند، اما همان شخصیت‌ها در زندگی ما نقش دارند، با همه عناصر اولیه یکسان. ما فکر می کنیم که داریم جلو می رویم. هر کس دیگری که زندگی شما را مشاهده می کند به وضوح شما را در حال حرکت در یک دایره می بیند. من همچنین احساساتی را دیده‌ام که با نماد بی‌نهایت نشان داده می‌شوند، مانند 8 که در کنار آن قرار گرفته است، ∞. گویی احساسات شما در این حلقه بی نهایت گرفتار شده است که می چرخد. در یک الگوی فکری و رفتاری گیر کرده اید و آرزو می کنید کاش می توانستید توقف کنید و پیاده شوید، درست است؟ احتمالاً قبلاً این احساس را داشته اید. بیشتر آنها در مقطعی از زندگی خود چنین اتفاقی افتاده اند.

آیا کسی را می شناسید که:

• آیا به مشاغل جدید و رضایت بخش ادامه می دهد؟

• آیا به کشف طرح های جدید «سریع پولدار شوید» که هرگز کاملاً جواب نمی دهند، ادامه می دهید؟

• به طور مداوم پول ندارد، اگرچه درآمد ثابتی دارند؟

• آیا به تازگی یک کسب و کار راه اندازی شده است، اما نیاز به انجام “کمی تحقیقات بیشتر” دارد؟

• مدام فریب خورده و/یا در روابط از بین می رود؟

دیده اید که برخی افراد می توانند به اندازه طلوع خورشید هر روز صبح قابل پیش بینی باشند. شما می توانید به معنای واقعی کلمه جدول زمانی الگو(های) آنها را ترسیم کنید. چه زمانی «همسر» جدیدشان ظاهر می‌شود، چه زمانی شغل جدیدی خواهند داشت، یا زمانی که درخواست کمک مالی خواهند کرد. و به جای تلاش برای کمک گرفتن و شکستن این چرخه، به همان تفکر و رفتار خود ادامه می دهند و دوباره همه کارها را انجام می دهند! ممکن است به نظر شما برسد که گویی آنها تحت کنترل نادیده ای هستند.

و حق با شما خواهد بود! چرخه ها و حلقه های بی نهایت، چه مثبت و چه منفی، حالت هیپنوتیزم هستند. درست است، شما و هر کس دیگری صدای ضبط شده ای در سرتان پخش می شود که باعث می شود به دنبال آن باشید مجموعه شرایط مشابه و انجام دهید همان رفتارها که تولید خواهد کرد نتایج مشابه. از آنجایی که به هر حال روی یک ضبط برنامه ریزی شده داخلی عمل می کنید، چرا آن را به چیزی که واقعاً در زندگی خود می خواهید تغییر ندهید، یک ضبط مثبت که بارها و بارها پخش می شود؟ چرا هارد دیسک خود را دوباره سیم کشی نمی کنید تا تغییراتی ایجاد کنید که به شما در زندگی شما قدرت می دهد؟

سریع! تفاوت بین یک میلیونر و فردی که دائماً در حال شکستن است چیست؟ میلیونر عادت هایی دارد (اعمال ناشی از ضبط های ذهنی ناخودآگاه) که منابع درونی را تقویت می کند و فرد شکسته عادت هایی دارد (اعمال ناشی از ضبط های ذهنی ناخودآگاه) که به طور مداوم منابع را تخلیه می کند. چه تفاوتی بین افرادی که در ازدواج های طولانی مدت موفق هستند و افرادی که بارها و بارها “همسر روح” خود را پیدا می کنند چیست؟ افراد در یک ازدواج موفق عادات ارتباطی دارند که پیوند آنها را تقویت می کند، در حالی که افرادی که سال به سال “جفت روح” خود را پیدا می کنند عادت هایی دارند. که امکان یک رابطه طولانی مدت را از بین می برد.

تعجب می کنم، آیا حاضرید یک چرخه منفی را که ممکن است همین الان داشته باشید بشکنید؟ هیپنوتیزم و NLP تنها ابزارهایی هستند که می توانند به معنای واقعی کلمه الگوهای فکری قدیمی را تقریباً بلافاصله تغییر دهند. بگذارید یک مثال سریع برای شما بزنم: با زنی ملاقات کردم که پشت میزش نشسته بود و پشت سرش حدود 5 دوجین کیک کوچک از یک مهمانی در محل کارش باقی مانده بود. از او پرسیدم که آیا برای پرهیز از آنها مشکل دارد و البته پاسخ مثبت بود. ببین این زن دوست داشت کیک های کوچک! او چرخه ای داشت از “وقتی کاپ کیک ها را می بینم، پس آنها را می خواهم. چون آنها را دیدم، طعم، بو و بافت را می خواهم. باید آنها را داشته باشم!” او به من گفت که اراده اش در حال تسلیم شدن است. از او پرسیدم که آیا می توانم به او کمک کنم و او گفت “بله”. با استفاده از تکنیک NLP، میل او را به کاپ کیک حذف کردم. این اتفاق در کمتر از 5 دقیقه رخ داد! یک هفته بعد او هنوز تمایلی به خوردن کیک نداشت. این یک مثال کمتر نمایشی است، اما نشان می دهد که افکاری که ما را وادار به انجام کارهایی می کنند که آرزو نمی کنیم می توانند به راحتی و به سرعت دوباره برنامه ریزی شوند. هیپنوتیزم و NLP روی مشکلات رابطه، کمبود اعتماد به نفس، کمبود انگیزه، حتی مواردی مانند رنجش طولانی مدت و PTSD کار می کند. فقط همین حالا تصورش را بکنید، بدون ساعت های طولانی درمان و روانکاوی. بدون دارو، رژیم غذایی یا قرص. فقط یک تغییر ذهن واقعی و تبدیل شدن به فردی که می خواهید و می دانید که می توانید باشید!