دولت با گره گشایی از مشکلات مردم به دنبال تقویت اعتماد عمومی استوی اضافه کرد: زیبنده نیست که پس از گذشته ۴۳ سال از انقلاب اسلامی هنوز فقر مطلق در کشور وجود داشته باشد.


حسینی افزود: متاسفانه به خاطر برخی کم کاری های گذشته اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی خدشه دار شده است که ضرورت دارد با کار شبانه روزی و تلاش برای گره گشایی از مشکلات مردم آن را ترمیم کنیم.


معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: شعار رئیس جمهور ایجاد تحول است و در این راستا سند تحول تدوین و در اختیار مردم و صاحب نظران قرار گرفته است و مصمم هستیم پس از نهایی شدن آنرا اجرایی و عملیاتی کنیم، این سند همچنین می‌تواند منبع مهمی در تهیه قانون برنامه هفتم توسعه باشد.


حسینی گفت: دولت به دنبال ایجاد تحول در عرصه های مختلف به ویژه بخش کشاورزی، اقتصادی و سیاست خارجی است و به هیچ عنوان راضی به حفظ وضع موجود نبوده و تلاش داریم، شرایط را به نفع پیشرفت و آبادانی کشور  متحول سازیم.


وی ادامه داد: اصلاح نارسایی ها و روندهای نادرست چه بسا  نیازمند جراحی‌های عمیق و تصمیمات بزرگ باشد که در این مسیر نیز تاکید رییس جمهور بر آن است که این اقدامات و تصمیمات با کمترین فشار بر مردم انجام شود و قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی، شرایط برای مردم و افکار عمومی تبیین و تشریح شود.


معاون رییس جمهور با تاکید بر ضرورت مقابله با قاچاق کالا اظهار داشت: قاچاق کالا آسیب‌های فراوانی برای تولید و معیشت مردم وارد می کند لذا لازم است تدبیری اندیشه شود که ضمن مقابله با قاچاق، تولید و اقتصاد رونق بگیرد.


حسینی خاطرنشان کرد: دولت با پویایی و تحرک فراوان به دنبال رفع مشکلات انباشته شده از گذشته است تا آرامش خاطر را در زندگی مردم حاکم کند و در این مسیر اعضای دولت و همه مدیران با روحیه انقلابی و فساد ستیزی و با فعالیت های شبانه روزی در حال تلاش هستند.


وی تصریح کرد: دولت انقلابی و مردمی با توجه به توصیه ها و فرامین رهبر معظم انقلاب، رعایت اسناد بالادستی و قوانین مجلس به دنبال رفع مشکلات و دغدغه های مردم است.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: امروز به قدری کار زمین مانده  و عقب افتاده وجود دارد که فرصتی برای پاسخ به برخی حاشیه‌سازی‌ها و توجه به آنها وجود ندارد.


حسینی با اشاره به اهمیت وجود نظام عادلانه و جامع در زمینه پرداخت حقوق کارکنان دولت گفت:  تاکید دولت بر این است که نظام عادلانه و جامعی در این زمینه تدوین شود تا همه کارکنان و کارمندان، بدون هیچ گونه تبعیض و بی عدالتی از حقوق عادلانه برخوردار باشند.


وی خاطرنشان کرد: الگو و اسوه همه مدیران دولتی سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی است و  بدون توجه به منافع شخصی و خصوصی به دنبال انجام وظیفه و رفع مشکلات مردم و کشور هستند و بدون تردید اگر با روحیه انقلابی تلاش کنیم خداوند نیز درهای رحمت را به روی ما خواهد گشود لذا در نظام اسلامی و ولایی هیچ گونه بن بستی وجود ندارد.


معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه شهرستان خمینی شهر از ظرفیت‌های مادی و معنوی فراوان و مفاخر، علما و اندیشمندان سرشناسی برخوردار است، اظهارداشت: این شهرستان و استان اصفهان دین خود را به انقلاب و اسلام با تقدیم هزاران شهید ادا کردند و امروز وظیفه داریم، مسائل و مشکلات مردم را برطرف کنیم.


حسینی با تجلیل از رشادت ها و جان فشانی رزمندگان خمینی شهر در دوران دفاع مقدس به ویژه در عملیات خیبر خاطرنشان کرد: در این سرزمین فداکاری و ایثارگری های زیادی در مسیر حفظ اسلام و عزت ایران اسلامی انجام شده است و یکی از کارهای مهم این است که فرهنگ ایثار و شهادت فرزندان این دیار را به نسل جدید معرفی کنیم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود، مشکلات این شهرستان را در زمینه های مختلف از جمله آب کشاورزی، بیکاری و تولید مورد اشاره قرار داد و گفت: مشکلات این شهرستان را پیش از انجام سفر استانی به هیات دولت و مسوولان مربوطه ارائه خواهیم داد تا  برنامه‌ریزی‌های لازم برای رفع این مشکلات مورد بررسی قرار بگیرد و راهکارهای مناسبی برای برطرف کردن آنها اتخاذ گردد.


معاون امور مجلس رییس جمهور روز پنجشنبه وارد شهرستان خمینی شهر از توابع اصفهان شد، وی در ابتدای ورود به شهرستان، با حضور در  گلزار شهدای آستان امامزاده سید محمد (ع)، با نثار گل، به مقام شامخ  ٢ هزار و ٣٠٠ شهید  این شهرستان ادای احترام کرد.


 


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع