دموکرات ها برای اقتصاد در سیاست هزینه می کنند


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ تورم در ایالات متحده در چهار دهه گذشته به بالاترین حد خود رسیده است و قیمت مواد غذایی و سوخت به شدت افزایش یافته است و آمریکایی ها در روز شنبه ضربه دیگری را متحمل شدند و میانگین قیمت بنزین در ایالات متحده بالای 5 دلار در هر گالن بود. .

در حالی که تنها 150 روز تا انتخابات میان دوره ای باقی مانده است، دولت بایدن، که نمی تواند در داخل و خارج کاری انجام دهد، بعید است که عملکرد اقتصادی خود را برای رای دهندگان آمریکایی که نگرانی اصلی آنها تورم است، بهبود بخشد.


سریع نگاه کن

  • تورم در ایالات متحده به بالاترین حد خود در چهار دهه رسیده است و میانگین قیمت بنزین در ایالات متحده به 5 دلار در هر گالن رسیده است.
  • در همین حال، بایدن و دموکرات ها تنها 150 روز تا انتخابات میان دوره ای در ایالات متحده فرصت دارند تا با بهبود تورم و بهبود شهرت بایدن، اکثریت شکننده خود را در سنا حفظ کنند.
  • کارشناسان می گویند رئیس جمهور دموکرات ارتباط چندانی با کنترل تورم ندارد و بسیاری از قانونگذاران اعتماد خود را به توانایی بایدن از دست داده اند.


ارزیابی وضعیت

تورم در ایالات متحده در ماه می از 8.3 درصد در ماه قبل به 8.6 درصد افزایش یافت. افزایش فشار بر شهروندان آمریکایی باعث شده است که 80 درصد از آنها در نظرسنجی جدید IBS News / Ipsus بگویند که تورم غیرعادی است یا اینکه عامل بسیار مهمی در تصمیم گیری آنها در پاییز امسال بوده است. تقریباً سه چهارم آمریکایی ها با قیمت بنزین موافق هستند. با این حال، محبوبیت بایدن در چنین موضوعاتی بسیار کم است و تنها 28 درصد مدیریت تورم را تایید می کنند.


ممکن است برای دموکرات‌هایی که می‌خواهند اکثریت محدودی را در انتخابات نوامبر کنگره حفظ کنند و با وجود اکثریت، نتوانسته‌اند دستور کار خود را در کنگره پیش ببرند، یک کابوس سیاسی باشد. ویلیام گالستون، مدیر مطالعات حاکمیتی در مؤسسه بروکینگز، به ABC News گفت: “اقتصاد قطعاً یک مسئله مهم امسال است. برای اولین بار تورم به یک مشکل بزرگ برای رای دهندگان تبدیل شده است.

دولت بایدن در تلاش است تا تورم را مهار کند و مقامات کاخ سفید سال گذشته را صرف توجیه تورم و نوسانات آن کردند. جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده در مارس 2021 به IBS گفت که افزایش قیمت ها تنها یک خطر کوچک برای اقتصاد ایجاد می کند، اما او در مصاحبه ای با سینان در اوایل ژوئن اعتراف کرد که اشتباه کرده است. علیرغم قول بایدن در روز جمعه مبنی بر اینکه دولت او هر کاری که در توان دارد برای کاهش قیمت ها انجام خواهد داد، حمله روسیه به اوکراین عمدتاً به دلیل تورم عنوان شد.

او گفت: “من درک می کنم که تورم یک چالش واقعی برای خانواده های آمریکایی است.” گزارش تورم امروز تأیید می کند که مردم آمریکا از قبل می دانند که «افزایش قیمت ها توسط پوتین» به طور جدی به آمریکا آسیب می زند. قیمت بنزین در پمپ بنزین ها بیش از نیمی از افزایش قیمت ماهانه از ماه مه مربوط به قیمت سوخت و مواد غذایی است.


این اظهارات واکنش روسیه را برانگیخت و دمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل، تصمیم دولت آمریکا برای تقویت این کشور را رد کرد و گفت گویی رئیس جمهور پوتین در حال اداره ایالات متحده است.

در نظرسنجی جدید پیو، مردم آمریکا به دلیل بحران تورم و مسائل دیگری مانند کمبود شیر در ماه های اخیر در ایالات متحده، از دولت خود خواستند که به جای مسائل خارجی، بر مسائل داخلی تمرکز کند.

بایدن تاکنون نتوانسته با افزایش قیمت‌های بین‌المللی نفت و قیمت‌های داخلی بنزین در نتیجه تحریم‌های نفتی روسیه، از جمله دستور اکتشاف ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به میزان 180 میلیون بشکه، مقابله کند. جنیفر گرانهوم، وزیر انرژی ایالات متحده اخیراً گفت که آمریکایی ها باید خود را برای تابستان سخت آماده کنند و آژانس انرژی ایالات متحده تخمین می زند که بعید است قیمت سوخت تا پاییز یا زمستان به زیر 4 دلار در هر گالن برسد.

چشم انداز

کارشناسان همچنین معتقدند که بایدن برای کنترل تورم کار چندانی نمی تواند انجام دهد. گابریل لنز، استاد علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا می گوید: «وضعیت اقتصادی دشوار است. بهترین و تنها کاری که رئیس جمهور می تواند انجام دهد تلاش برای افزایش عرضه کالاهای مختلف است. اما توانایی یک رئیس جمهور برای انجام کارهای خارق العاده در کوتاه مدت بسیار محدود است.


وب سایت کنگره هیل نیز گزارش داد که افزایش قیمت بنزین مشکلات جدی برای بایدن ایجاد کرده است که هیچ راه حل فوری برای آن وجود ندارد. بر اساس این گزارش، در حالی که دولت بایدن ماه را با چرخشی شدید به سمت پیام مالی آغاز کرد، ناظران سیاسی می گویند که این تلاش تاکنون با شکست مواجه شده است.

نیویورک تایمز گزارش داد: “زمزمه های دموکرات ها در مورد اینکه آیا بایدن در سال 2024 نامزد شود یا نه، به اوج خود رسیده است.”


بر اساس این گزارش، بسیاری از قانونگذاران دموکرات حتی باور ندارند که ایالات متحده در حال فروپاشی است و می توانند حزب خود را در بحبوحه بحران های فزاینده حفظ کنند. در این گزارش به 50 دموکرات و رای دهندگان سرخورده اشاره شده است که نگران قدرت فزاینده جمهوری خواهان هستند و نسبت به مسیری که دولت بایدن طی خواهد کرد بسیار خوش بین هستند.

استیو سیمونیدیس، یکی از اعضای کمیته ملی دموکراتیک، گفت: «اگر بگوییم کشور ما در مسیر درستی قرار دارد، به وضوح از واقعیت فاصله داریم. شیلا هاگینز، یکی از اعضای کمیته ملی دموکرات برای کارولینای شمالی، همچنین استدلال کرد که دموکرات ها برای نامزدی ریاست جمهوری در سال 2424 به رهبری جدید و شجاعانه نیاز دارند و بایدن نمی تواند.

پایان پیام/