دشمن چشمی برای دیدن راهپیمایی باشکوه اربعین نداشتساعت: 21:15
تاریخ انتشار: 1301/06/18
کد خبر: 1896217

آیت الله ناصری گفت: در اربعین دشمنانی که عظمت و عزت مسلمین و مستضعفان جهان را ندیدند تلاش زیادی کردند تا از برگزاری آن جلوگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از یزدرسا ؛ ائمه جمعه سراسر استان یزد در خطبه های نماز جمعه این هفته موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی را مطرح کردند.


امام جمعه یزد: دشمنان چشمی برای دیدن راهپیمایی باشکوه اربعین ندارند

امام جمعه یزد آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: پیاده روی اربعین حسینی یک مشکل ساده نیست، بلکه پرچم وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمن است، به همین دلیل تلاش های زیادی در حال انجام است. این نهضت بزرگ دینی را تضعیف کرد.

وی افزود: راهپیمایی بزرگ اربعین جماعتی زلال در انتظار درشان حضرت مهدی (عج) است و باید برای برپایی هرچه باشکوه آن تلاش کرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: راهپیمایی اربعین حسینی به برکت قیام امام حسین (ع) و اهداف و آرمان های الهی او هر ساله در عراق با شکوه و پرشورتر از سال های گذشته برگزار می شود و اربعین دنیا نیست. برای کسانی که این عظمت و عزت و مظلومیت دشمنان و مسلمانان را می بینند، تلاش زیادی کردند تا از انجام آن جلوگیری کنند.

ناصری بیان کرد: دشمنان نه تنها بدون حضور گسترده مردم از نقاط مختلف جهان در این اجتماع بزرگ الهی در توطئه های خود شکست می خورند، بلکه هر ساله بر حضور گسترده زائران در این مراسم مهم افزوده می شود. رویداد

وی تاکید کرد: راه امام حسین (ع) راه خداست و دشمنان هیچ گاه برخلاف ارزش های دینی و معنوی و این مراسم بزرگ به اهداف خود نخواهند رسید زیرا مردم همیشه می توانند حق و حقیقت را بشناسند. منویات مقام معظم رهبری و عمل به آن.

وی تصریح کرد: مسئولان باید تقویت ایمان در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان را مدنظر قرار دهند و به نظام تربیت دینی توجه کنند تا نسلی انقلابی و جهادی در اختیار جامعه قرار دهند.

امام جمعه یزد با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین گفت: با وجود گذشت نزدیک به یک سال از این واقعه، شاهد ضعف کشورهای اروپایی در شرایط اقتصادی هستیم و این در حالی است که کشور ایران در برابر همه دسیسه ها، تهدیدها و تحریم ها مقاومت می کند. . 43 سال و این روحیه و روند باید ادامه پیدا کند.

ناصری افزود: روحیه جهادی و انقلابی در جامعه اسلامی هرگز نباید با توطئه های دشمن تضعیف شود و مردم و مسئولین باید با همکاری یکدیگر بر مشکلات فائق آیند.


امام جمعه موقت جمعه بهاباد: قیام هفده شهریور نقطه عطفی در مبارزه ملت مسلمان ایران با رژیم منفور پهلوی بود.

حجت الاسلام حسین حاتمی در خطبه های نماز جمعه بهاباد با سفارش نماز جمعه به تقوا و ترک منکرات و گناهان گفت: اربعین محل بزرگی برای تجمع عاشقان و راهیان راه امام حسین (ع) محسوب می شود. (علیه السلام) و همراه با کاروان بصیر حضرت زینب کبری (س).

امام جمعه موقت بهاباد با توجه به تلاش دشمنان برای جلوگیری از حضور مردم در راهپیمایی اربعین حسینی در فضای مجازی گفت: دشمنان به هر نحوی تلاش می کنند مردم را از رفتن به راهپیمایی اربعین حسینی ممانعت کنند، اما دیدیم که چگونه است. 4 میلیون نفر بدون حرف رسانه دشمن به کربلا رفتند.

وی در ادامه سخنرانی ها، قرائت زیارت اربعین را از راه دور برای امام حسین علیه السلام سفارش کرد و افزود: تمام اهداف امام حسین (ع) در آیات فلسفه و فطرت آمده است. زیارت شهری.

حاتمی گفت: زیارت اربعین زنده نگه داشتن یاد و خاطره قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام است که آثار تربیتی فراوانی در روح و جسم زائر چه در جوار حرم دارد. در شخص یا خانه بزرگوار و با خواندن آن، ولایت و دوستی موجب تقویت پروردگار در پیشگاه او می شود.

امام جمعه موقت بهاباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین 17 شهریور و روز 17 شهریور را نقطه عطفی در نهضت امام خمینی (ره) و قیام مردم ایران می دانند، گفت: عظمت و اهمیت 17 شهریور امام خمینی (ره) آن را «ایام الله» نامیدند و از اذهان بیدار و تاریخ ساز ایران اسلامی پاک نمی شود.

حجت الاسلام حسین حاتمی به قیام خونین هفده شهریور اشاره می کند و بیان می کند: قیام هفده شهریور نقطه عطفی در مبارزه ملت مسلمان ایران با حکومت منحوس پهلوی بود و پایه های طاغوت را به وجود آورد. رژیم متزلزل خواهد شد، بنابراین پیام عدالت از این قیام هرگز فراموش نخواهد شد.


امام جمعه بافک: نیاز به انتقال آب دریا به بافک است

حجت الاسلام رضا سادات فر امام جمعه بافیق در نماز این هفته جمعه بافیق گفت: در خصوص فاضلاب شهری آیا اجرای طرح فاضلاب شهری در مناطق گرم و خشک و بیابانی مانند بافیق و یزد از نظر علمی صحیح است؟

وی بیان کرد: برخی از دانشمندان معتقدند چاه های جذبی منابع زیرزمینی را تقویت و استحکام خاک را دوچندان می کند، اما اگر سیستم فاضلاب شهری ایجاد کنیم، آب به سطح زمین نفوذ نمی کند و باعث ایجاد ترک و فرسایش در شهر می شود. خاک و فرونشست و منجر به ایجاد شکاف در سطح زمین می شود.

امام جمعه بافق تصریح کرد: در برخی مناطق آب نفوذپذیر و صخره ای است، در این مورد مشکل فاضلاب شهری مهم است، اما آیا در این مناطق کار علمی کافی در این مناطق صورت می گیرد یا خیر؟

سادات فر خاطرنشان کرد: آنچه که مسئولان ذکر کردند این است که تولید فاضلاب شهری 100 لیتر آب در ثانیه است، یعنی از 4 حلقه چاه، 25 لیتر آب در ثانیه جمع آوری می شود و برای 100 لیتر آب این مقدار هزینه دارد یا خیر. ?

وی تصریح کرد: شهرستان بافک شهری تشنه است و در اینکه به آب نیاز داریم شکی نیست اما بهترین، مطمئن ترین و اقتصادی ترین راه برای نجات شهرستان بافک از تشنگی، انتقال آب از دریا است.

امام جمعه بافق گفت: یزد که مشکل انتقال آب از دریا را دنبال می کند باید سهم ویژه ای برای مشارکت شرکت آهن و فولاد مرکزی ایران و استفاده از صنایع شهرستان داشته باشد که این راهکار بسیار مهم است. . به بحران آب

سادات فر تاکید کرد: متأسفانه این حادثه تلخ و غیرقابل جبرانی است که جان چهار نفر را در فاضلاب شهری گرفت، مسئولان باید برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی برنامه ریزی کنند.

وی تصریح کرد: تجهیزات کامل شامل اکسیژن، سیستم های تهویه باز و همچنین آموزش پرسنل، اگر سیستم های تهویه این فاضلاب باز بود این اتفاق نمی افتاد و این موارد نیاز به آموزش دارد.

امام جمعه بافق گفت: آتش نشانی باید به تجهیزات لازم و همچنین به روز و در دسترس مجهز باشد.

وی در ادامه گفت: همه مراجع به ویژه قوه قضائیه در این زمینه برخورد جدی داشته اند و با هرکس در هر سمت و سمتی که مرتکب تخلف، تخلف یا سهل انگاری عمدی یا عمدی شود باید برابر قانون برخورد شود.

وی گفت: سازمان بازرسی باید به موضوع قراردادهای منعقد شده در حوزه فاضلاب ورود کند تا در صورت سوء استفاده و تخلف، بدون برخورد و موشکافی اقدام مقتضی انجام شود.

انتهای پیام/