دشمن تلاش می کند جوانان ما را پنهان کند/ تلاش آمریکا برای انتقال میدان جنگ به مدارسساعت: 16:07
تاریخ انتشار: 1301/07/24
کد خبر: 1903756

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: امروز تلاش آمریکا بر این است که میدان جنگ را به مدارس بکشانند چرا که مقابله با دانش آموزان امکان پذیر نیست و دشمن نیز چنین نخواهد کرد. جوانان خود را بشناسیم که چقدر جوامع از نظر فرهنگی با یکدیگر فاصله دارند.” هرچه تعداد آمریکایی ها بیشتر باشد، این حمله قوی تر خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش وزارت آموزش و پرورش، سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه انقلاب اسلامی با پیروزی خود شکست مهلکی را بر آمریکا تحمیل کرد، اظهار داشت: مردان و زنانی که سرنوشت نبرد نهایی را رقم می زنند معلم هستند. یعنی آموزش و پرورش ما در قلب این نبرد خواهد بود، دشمن جنگ است، حرام است، با تجربه همه جوانب تبعید، انزوای سیاسی و… و با شکست مواجه شده است، امروز میدان جدیدی را برای بخش فرهنگی باز کرده است. تهاجم سیاسی و امنیتی، پیچیده ترین و مخفی ترین میدان جنگی است که دشمن در آن حضور جدی دارد.

وی تصریح کرد: آنچه امروز اتفاق می افتد محصول ناکامی های پی در پی آمریکاست چرا که با فروپاشی نظام شاهنشاهی پشتوانه اصلی اجرای سیاست های آمریکا از میدان خارج شده و بخش اصلی سیاست های آمریکا در منطقه است. و جهان تغییر نکرده است.

وی با اشاره به دشمنی آمریکا با نظام اسلامی گفت: آمریکا با شروع جنگ می خواست به دنیا ثابت کند که هیچ نظام و ملتی از دایره خود خارج نمی شود، بنابراین دشمنی با انقلاب اسلامی را آغاز کرد تا انقلاب را تحت کنترل خود درآورد. .

سردار سلامی ادامه داد: یکی از ناکامی های آمریکا تسخیر سفارت آمریکا و حمله به طبس بود. برای آمریکایی ها بازگشت به ایران یک اشاره جهانی به سیاست های آنهاست و ایران پایانی بر مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا در منطقه است. آمریکا مدام در حال تغییر استراتژی سیاست خود در قبال ایران است و پس از انقلاب اسلامی و شکست در طبس، با همکاری عراق به کشور ما حمله کردند و جمهوری اسلامی ایران را در دوران طفولیت و تحت حاکمیت خود مورد حمله قرار دادند. با رهنمودهای حکیمانه امام و حمایت مردم توانستیم در جنگ پیروز شویم و در شرایطی که همه کشورها در اثر جنگ با انحطاط و فرسایش مواجه هستند، انقلاب اسلامی به پیروزی های نظامی رسید و ما بار دیگر شکستیم. اعتبار قدرت آمریکا در جهان

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه قدرت انقلاب عرصه وسیعی از جهان را تحت تاثیر قرار داده و باعث کاهش قدرت آمریکا در جهان شده است، گفت: تحریم اقتصادی، تروریسم و ​​تخریب و گسترش پدیده تکفیر و داعش، اما انقلاب اسلامی هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرد، زیرا انقلاب ما بدون دشمن قدرتمند پیشرفت نمی کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما به چهار عامل پیروز شد، خاطرنشان کرد: رهبر بزرگ، مکتب بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ چهار عامل موفقیت انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی یک رهبر بزرگ داشت و با وجود داشتن یک رهبر بزرگ، کشور هم بزرگ شد. بزرگترین افتخار شاه ترسیم الگوی حکومتی مورد نظر آمریکا بود و قلمرو توسعه کشور را تعیین کردند و نگذاشتند وارد دانش هسته ای، فضایی، بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته شویم. جمهوری اسلامی قدرت و استقلال می آفریند تا فرزندان ما بدون اینکه خود را کوچک ببینند فکر کنند و بسازند و این به خاطر داشتن رهبر بزرگی است که کشور را بزرگ و سربلند کرد.

سردار سلامی ادامه داد: ناکامی های آمریکا باعث تغییر محاسبات دنیا درباره ظرفیت های آمریکا شده است و وظیفه انقلاب اسلامی این است که آمریکا را از بعد فضای ذهنی ایجاد شده توسط قدرت آمریکا به بعد فضای واقعی بشناسد. قابل درک است که استقلال از آمریکا امکان پذیر است و اعتبار قدرت آمریکا در جهان شکست خورده است، بنابراین تمام نقشه های آمریکا در منطقه بهم ریخته است و آمریکایی ها همه شکست ها را مربوط به انقلاب اسلامی می دانند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی اگرچه آمریکایی ها عراق را با نیروی نظامی فتح کردند، اما انقلاب اسلامی شروع به دولت سازی کرد و نقشه آنها برای ملت سازی در افغانستان شکست خورد.

سردار سلامی گفت: آمریکایی ها در تحریم نفتی ما شکست خوردند چرا که نشان دادیم اگر فردی شریان های اقتصادی ما را ببندد ما هم جلوی فعالیت آنها را می گیریم بنابراین در حوزه تحریم به اهداف خود نرسیدند.

وی با اشاره به پروژه های عمرانی در حال اجرا در سطح ملی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال حاضر 400 پروژه زیرساختی در کشور دارد و این پروژه ها تحول عظیمی را در کشور ایجاد می کند. ما جزو پنج کشور برتر دنیا در تولید توربین هستیم و موشک های بالستیک ما می توانند کشتی هایی را که با سرعت 8 برابر سرعت صوت حرکت می کند هدف قرار دهند، کمتر کشوری در دنیا از این فناوری برخوردار هستند و به همین دلیل کشتی های آمریکایی در آن نیستند. منطقه خلیج فارس یا آژاکس را می‌توان آمریکایی و همه این علوم را هدف گرفت که از چشمه‌های جوشان انرژی و توان جوانان تحصیلکرده این کشور در مدارس آموزشی ساخته شده است و اساساً این سازه‌ها حاصل تلاش و کوشش سخت کوش است. معلمان کشور

سردار سلامی تصریح کرد: در حال حاضر آمریکایی ها در منطقه باقی مانده اند و این موضوع باعث ناراحتی و ناامیدی آمریکایی ها شده است و از نگاه آمریکا تحریم ها نسخه ای از کشورها و تسلیم شدن آن کشور است. امروز می خواهد تمام جهان اسلام را تحت کنترل خود نگه دارد، ضعف و ناامیدی به وجود آمده است و به همین دلیل اختلالات اتاق فکر استراتژیک آمریکا و انگلیس به کلاس های درس ما سرایت کرده است.

وی با اشاره به اهمیت مدرسه و دانش آموز گفت: هر مدرسه یک دنیاست و آن مدرسه به اندازه آرزوهای دانش آموزانش است و مدرسه در درون خود دنیایی است و معلمان اعتمادساز جامعه هستند.

سردار سلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: امروز تلاش آمریکا بر این است که میدان جنگ را به مدارس بیاوریم، زیرا با دانش آموزان نمی توان مقابله کرد و دشمن تلاش می کند جوانان ما را گمنام کند، فاصله فرهنگی جوامع با فرهنگ آمریکایی است. بزرگتر هر چه شدت این تهاجم قوی‌تر باشد و تفاوت بین ارزش‌های ما و آمریکا بیشتر باشد، موج آن حمله بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: جوانان و جوانان آمریکایی بی هویت هستند و به همین دلیل دومین عامل مرگ و میر در آمریکا خودکشی جوانان و جوانان در آن کشور است و این نشان از ضعف سیستم آموزشی آمریکا دارد و به این دلیل که آنها بخواهیم همین کار را با دانشجویان و جوانان امروز انجام دهیم، باید دانش را به دانش آموزان بیاموزیم و اخلاق نظم و انضباط را باید آموزش داد. محیط آموزشی اولین محیط آموزشی است و علوم حرفه ای و دانش عملی نباید تنها منتقل شود و معلمان ما باید الگوی دانش آموزان باشند. محیط مدرسه باید برای هر دانش آموزی یک قطب نمای اخلاقی داشته باشد تا از مسیر درست منحرف نشوند، با دلسوزی ساده می توانیم همه دغدغه های دانش آموزان را برطرف کنیم. اگر ارزش های مدرسه با ارزش های خانواده متفاوت باشد، جوان می تواند متشنج و سرکش شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: تربیت دانش آموزان شریف ترین و شریف ترین معلم است و نباید از الگوی گذشته آینده سازی پیروی کرد.

معلمان، مدیران و اولیا سه رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند و برداشتن روسری سرآغاز نابودی انسان هاست و این طوفان سیاه به سمت شرق در حال حرکت است، پس باید موانع دفاعی گذاشت و همه امکانات خود را صرف تعلیم و تربیت کنیم. تا دانش آموزان ما خود را در برابر فرهنگ غرب نبازند و زندگی سالم و پاکی داشته باشند خرج نکنید.

وی بیان کرد: آمریکایی ها کار را با برداشتن روسری شروع می کنند و کار را به جایی می برند که روابط و سبک زندگی ما مانند غرب می شود و این مبارزه تلخ غرب به ما نشان داده است که باید به فکر نوجوانان و نوجوانان خود باشیم. جوانان. گذشته