دستگیری کلاهبردار حرفه ای در تهرانساعت: 18:33
تاریخ انتشار: 1301/08/01
کد خبر: 1905388

رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری کلاهبرداری که با وعده ازدواج در شبکه های اجتماعی اقدام به اخاذی می کرد، دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش پلیس فتا، سرهنگ داوود مزمی گودرجی اظهار داشت: چندی پیش زن جوانی با مراجعه به پلیس فتا تهران بزرگ اعلام کرد که توسط فردی ناشناس از فضای مجازی با وعده ازدواج به زور ربوده شده است. او از طریق شبکه های اجتماعی با فردی آشنا شد و این آشنایی باعث ایجاد رابطه نزدیک بین آنها شد، این فرد با شاکی قول ازدواج داد و به این بهانه تصاویرش را دریافت کرد.

با توجه به اظهارات شاکی، متهم پس از مدتی مطالبات غیراخلاقی و غیرعادی از وی مطرح کرد و گفت: در صورت عدم پرداخت، با انتشار تصاویر خصوصی شاکی را تهدید به خدشه دار کردن آبروی وی کرده و این پس از چندین بار زورگیری، زن تصمیم به طرح شکایت گرفت.

معظمی گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت عملیات خود را آغاز کردند و با بررسی تمامی جوانب و با استفاده از روش های علمی و ویژه سایبری موفق به شناسایی مجرم در فضای مجازی شدند. کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی با کسب اطلاعات هویتی متهم، یک مجرم را در مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه مدارک دیجیتالی به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: مظنون پس از معرفی به پلیس فتای تهران بزرگ مورد بازجویی قرار گرفت و با وجود اینکه در ابتدا منکر ارتکاب جنایت شده بود، در نهایت پس از مواجهه با شاکیه لب به لب گشود و اعتراف کرد و گفت که تنها وی بوده است. با انگیزه برای بدست آوردن پول مال این قدم را برداشت.

وی گفت: برای این فرد پرونده تشکیل و به همراه این پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.