دستور پخت پای مرغ با لمس استاد آشپز

هیچ کس نمی تواند در برابر یک پای خوشمزه مقاومت کند. در حالی که پای سیب معمولاً در رتبه اول مورد علاقه قرار می گیرد، پای مرغ در رتبه دوم قرار می گیرد.

چرا دستور تهیه پای مرغ یک غذای محبوب برای خانه دارها و خانواده هایشان است؟ به عنوان مثال، پای مرغ به دلیل پروتئین ها و کربوهیدرات هایی که می توانید به ترتیب از گوشت و پوسته مرغ به دست آورید و فیبر لازم از حبوبات و سبزیجاتی که به فیلینگ اضافه می کنید، می تواند به عنوان یک وعده غذایی کامل در نظر گرفته شود.

با این حال، از آنجایی که تقریباً در همه جا می توانید پای مرغ پیدا کنید، به طور ناعادلانه ای به عنوان کرایه “معمولی” برچسب خورده اند. برخی از افراد نه چندان تبعیض آمیز حتی ادعا می کنند که طعم همه پای مرغ یکسان است، علیرغم این واقعیت که هزاران نوع دستور پخت پای مرغ وجود دارد که می توانید در اینترنت پیدا کنید.

این نظر را نمی توان در مورد پای مرغ که توسط متخصصان آشپزی از رستوران های پنج ستاره پیشرو در جهان امروز تهیه می شود، گفت. فقط برنامه های آشپزی واقعیت را در تلویزیون ببینید و خواهید دید که استاد سرآشپزها پای مرغ فروتن را به یک لذت لذیذ تبدیل می کنند.

یکی از نمونه‌های خوب دستور پخت پای مرغ لذیذ، ساخت پای مرغ و قارچ سرآشپز دیوید کولسون در برنامه مسابقه آشپزی محبوب بی‌بی‌سی «مسترشف» حرفه‌ای‌ها است. این دستور غذا را در آشپزخانه خود امتحان کنید و جادوی آشپزی را کشف کنید. استاد آشپز می تواند یک دستور پای مرغ ساده ببافد…

پای مرغ و قارچ MasterChef David Coulson

مواد لازم برای مرغ:

1 عدد مرغ کامل بزرگ

روغن زیتون، برای چکاندن

نمک

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

100 میلی‌لیتر/3 و نیم اونس آب مرغ

100 میلی لیتر / 3½ فل اونس مادیرا

مواد لازم برای سس:

25 گرم / 1 اونس کره

2 قاشق غذاخوری روغن نباتی

2 عدد هویج کوچک }

۱ عدد چوب کرفس } دقت کنید که این ۴ ماده ریز خرد شده باشند

1 عدد موسیر }

1 حبه سیر }

تره فرنگی 1 عدد تمیز و برش خورده

100 گرم/3½ اونس قارچ مخلوط (به طور ایده آل مورل و گیرول)، تمیز و خرد شده

150 میلی لیتر / 5 فل اونس شراب سفید خشک

خامه دوبل 100 میلی لیتر/3 و نیم اونس

4 عدد قارچ مسطح بزرگ (ساقه ها را بردارید)

مواد لازم برای شیرینی:

خمیر پف دار آماده 225 گرم/8 اونس

آرد، برای گردگیری

1 عدد تخم مرغ آزاد، زده شده

دستورالعمل ها:

1) فر را روی 200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت یا گاز 6 گرم کنید.

2) با استفاده از چاقوی استخوان گیر پاها و بال های مرغ را جدا کرده و کنار بگذارید. سینه ها را با دقت کنده کنید. سینه ها را با کمی روغن زیتون بپاشید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. سینه های مرغ را محکم در پلاستیک بپیچید و کنار بگذارید.

3) پاهای مرغ خود را روی ماهیتابه بچینید و روغن زیتون بپاشید و نمک و فلفل بزنید. پاها را به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که قهوه ای طلایی و پخته شوند تفت دهید (ضخیم ترین قسمت ساق پا را با چنگال یا سیخ بکوبید تا ببینید که آیا آب آن صاف می شود). در حین پختن، مرغ را هر چند وقت یک بار که لازم است بپزید.

3) سینه های مرغ را از فیلم چسبناک پلاستیکی باز کنید. سینه ها را به مدت 20 دقیقه (یا تا زمانی که پخته شوند) در یک قابلمه آب جوش بریزید. گوشت را با احتیاط داخل ظرفی خرد کنید و کنار بگذارید.

4) قبل از اضافه کردن بال مرغ، اجازه دهید مادیرا و آب مرغ خود را در تابه کوچک خود چند دقیقه بجوشانند. بال ها را به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که کاملا پخته شود بپزید. بال ها را کنار بگذارید، اما مواد آشپزی خود را ذخیره کنید.

5) سس را با حرارت دادن کره و 1 قاشق غذاخوری روغن نباتی در تابه بپزید. هویج، کرفس، تره فرنگی و موسیر را به آرامی به مدت 4-5 دقیقه یا تا زمانی که سبزیجات شروع به نرم شدن کنند، سرخ کنید. سیر و قارچ را به همراه روغن باقیمانده اضافه کنید و به آرامی 4 تا 5 دقیقه دیگر تفت دهید. شراب را در آن بریزید و بجوشانید تا بیشتر مایع تبخیر شود. خامه را هم بزنید. گوشت پای مرغ رنده شده را داخل آن بریزید.

6) قارچ های مسطح خود را روی یک ورقه پخت بچینید و با قاشق سس قارچ را روی آن بریزید.

7) برای شیرینی، با وردنه، خمیر پفکی را روی سطح آردپاشی شده باز کنید. با استفاده از کاتر شیرینی پزی، دایره هایی به اندازه قارچ های مسطح که روی ورقه پخت خود چیده اید، بکوبید. شیرینی را روی یک ورقه پخت جداگانه قرار دهید. سطح را با چنگال یا سیخ سوراخ کنید. روی شیرینی را با برس تخم مرغ زده شده بمالید. این را همراه با قارچ های پر شده به مدت 8 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که خوب ور بیاید و قهوه ای طلایی شود بپزید.

8) برای سرو، سینه مرغ را با چاقو به صورت ورقه های ضخیم برش دهید. تمام استخوان های بال مرغ را جدا کنید. قارچ ها را در بشقاب سرو بچینید. یک دایره شیرینی در بالا و به صورت زاویه دار بچینید. سینه مرغ و گوشت بال را کنار هم بچینید. آب مرغ و سس مادیرا را دوباره گرم کنید و روی بشقاب بریزید. پای را با آویشن تازه تزئین کنید. با سیب زمینی خامه ای سرو کنید.