دستور پخت غذاهای هندی و غذاهای هندی

هند دارای طیف گسترده ای از غذاهای است. هند به دلیل استفاده از ادویه در غذا در جهان شناخته شده است. “کاری هندی” در سراسر جهان مشهور است. هند کشوری پهناور است. بنابراین تفاوت در آشپزی در مناطق مختلف هند وجود دارد. غذاهای جنوب هند طعم خاص خود را دارند، در حالی که غذاهای شمال متفاوت و تندتر هستند. آشپزی در مناطق مختلف هند تحت تأثیر فرهنگ محلی حاکم بر آنجا است. همچنین به پوشش گیاهی موجود در یک منطقه جغرافیایی خاص بستگی دارد.

غذاهای هندی در طی یک دوره زمانی تکامل یافته است و تحت تأثیر فرهنگ های مختلف است. همانطور که هند با دنیای خارج تماس پیدا کرد، بر غذاهای هندی نیز تأثیر گذاشت.

خاورمیانه و اروپا طعم خود را به غذاهای هندی آوردند و به زیبایی با غذاهای هندی ترکیب شدند. غذاهای هندی نیز تحت تأثیر باورهای مذهبی قرار گرفته است. هند خانه بسیاری از ادیان است. آیین جین، بودیسم، سیک و هندوئیسم در اینجا متولد شدند. اسلام و مسیحیت نیز آمدند جین ها و بودایی ها گیاهخواران سختگیر هستند در حالی که مسلمانان و مسیحیان از فرآورده های گوشتی زیادی در غذای خود استفاده می کنند. همه این تأثیرات با غذاهای امروزی در هند مخلوط شده است.

امروزه وقتی هر کسی از هند بازدید می کند می تواند انتظار همه نوع غذا را در هند داشته باشد. به غیر از غذاهای هندی، غذاهای چینی، قاره ای و دیگر انواع غذاهای هندی به راحتی در دسترس هستند. امروز می توانید انتظار انواع رستوران ها را در هند داشته باشید. اما هنوز هم افرادی که به هند سفر می کنند می خواهند طعم غذاهای هندی را بچشند و از آن لذت ببرند.

مواد تشکیل دهنده غذاهای هندی: ترکیبات رایج غذاهای هندی عبارتند از گندم، حبوبات، برنج، گرم، سیب زمینی، انواع سبزیجات، گوشت و غیره. انواع مختلفی از ادویه ها برای پخت این غذاها مانند زیره، زردچوبه، فلفل تند، شنبلیله، زنجبیل و سیر استفاده می شود. کاری هندی که با استفاده از ادویه های مختلف درست می شود شهرت جهانی دارد. کاری مرغ یک غذای محبوب هندی است.

برخی از غذاهای محبوب هندی: مواد غذایی اصلی که یک رژیم غذایی اصلی روزانه را برای هندی ها تشکیل می دهد، انواع مختلفی از نان است که عمدتاً از آرد گندم تهیه می شود. برخی از نان های محبوب عبارتند از: روتی رومی، میسی روتی، آلو پارانتا، نان و غیره. غذای غیر گیاهی عمدتاً شامل انواع مختلف تهیه از مرغ، گوشت بز، ماهی و غیره است. در غذای گیاهی، برخی از کاری های معروف «شاهی پنیر، ماتر پانیر، ناوراتان کورما و غیره» هستند. هند نیز برای شیرینی ها بسیار محبوب است. برخی از شیرینی های محبوب عبارتند از: راس گلا، رسملایی، برفی، گلاب جامون و غیره. کباب ها نیز بسیار محبوب هستند. عمدتاً مورد علاقه جمعیت مسلمان است. در بخش جنوبی هند، تاکید اصلی بر برنج است. برنج غذای اصلی آنجاست. از نارگیل در بیشتر مواد غذایی استفاده می شود. «سامبر، رسام، دوسا، ادلی، وادا و غیره». غذاهای بسیار محبوب دیگری هستند.

غذاهای هندی مردم را از سراسر جهان جذب می کند. تنها در بریتانیا بیش از 10000 رستوران هندی وجود دارد. تأثیر زیادی از غذاهای هندی بر غذاهای مالزیایی وجود دارد. گیاهخواری که به سرعت در غرب گسترش یافت می تواند عمدتاً به غذاهای هندی کمک کند. انواع غذاهای هندی در ایالات متحده آمریکا معرفی شده است. غذاهای هندی در سراسر جهان مورد علاقه است.