در حمله تروریستی داعش در استان دیالی یازده نفر کشته و زخمی شدند


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رسانه های عراقی بامداد یکشنبه گزارش دادند که اعضای باقی مانده گروه شبه نظامی داعش به منطقه ای در استان دیالی حمله کرده اند.

کانال تلگرامی صابر نیوز در خبر فوری گزارش داد تروریست های داعش با نارنجک دستی و اسلحه تک تیرانداز به مردم منطقه العباره استان دیاله حمله کردند.

به گفته مقامات، این بمب گذاری اندکی بعد از ظهر در مقابل یک پایگاه نظامی آمریکا منفجر شد و حداقل 11 عراقی کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند.

دقایقی بعد صابر نیوز گزارش داد که تلفات این حمله تروریستی به 5 شهید از جمله سه کودک و همچنین 6 زخمی رسیده است.

چند روز پیش منابع عراقی از حمله شبه نظامیان داعش به جنوب کرکوک و کشته شدن چهار نفر خبر دادند.

فرماندهی عملیات مشترک عراق (ستاد کل نیروهای مسلح) در تاریخ 23 می از آغاز مرحله دوم عملیات گسترده «اراده سخت» علیه تروریست های داعش در استان الانبار و غرب عراق خبر داد.

این عملیات در حالی انجام شد که نیروهای امنیتی عراق نسبت به بازگشت داعش هشدار داده بودند. با گذشت نزدیک به پنج سال از پایان خلافت مورد ادعای داعش در عراق، وب سایت اوراسیا در گزارشی روز سه شنبه نوشت که تروریست ها همچنان در سلول های کوچک در بیابان ها، کوه ها و مناطق صعب العبور فعالیت می کنند.

به گفته منابع عراقی، تروریست های داعش از سال 2021 فعالیت های خود را افزایش داده اند و در حال حاضر حدود 8000 تروریست داعش در عراق حضور دارند که 4000 نفر از آنها فعال هستند و بقیه منتظر فرصتی هستند تا در قالب هسته های خاموش وارد شوند. جوامع سنی آنها در میدان هستند.

پایان پیام/