در حال حاضر سیاست تحریم و فشار بر ایران را دنبال می کنیم


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران بار دیگر اعتراف کرد که واشنگتن به جای تمرکز بر مذاکرات برای رفع تحریم های ایران در وین، به آشفتگی در داخل ایران فکر می کند.

مالی شامگاه دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس به اختلالات و استفاده در ایران اشاره کرد [ادعایی] روسیه با استفاده ایران از پهپادهای انتحاری در جنگ اوکراین توجه آمریکا را از تمدید برجام منحرف کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی با بیان اینکه آمریکا به گشایش های دیپلماسی با ایران ادامه می دهد، گفت: «تا زمان آن فرا رسد». اما آمریکا در حال حاضر سیاست تحریم و فشار را دنبال می کند.

این مقام آمریکایی در توضیح دلایل خود گفت: «اگر این گفتگوها [وین] این به خاطر موقعیت ایران و هر آنچه که از سپتامبر گذشته اتفاق افتاده، رخ نخواهد داد. تمرکز ما روی یک معامله ممنوع نیست، بلکه روی اتفاقاتی است که در ایران می‌گذرد.

بر اساس این گزارش، مالی گفت: آمریکا بر شورش ها و شورش ها در ایران، ارسال پهپاد به روسیه و آزادی آمریکایی های بازداشت شده در ایران متمرکز است و در صورت شکست دیپلماسی با تهران، واشنگتن آماده استفاده از ابزارهای دیگر است.

وی افزود: اگر ایران تصمیم به اعمال محدودیت‌های جدید بر برنامه هسته‌ای خود بگیرد، پاسخ ما متمایز و هماهنگ با متحدان اروپایی‌مان خواهد بود. یافتن فرمول جدید ما جادویی نخواهد بود.”

پیشتر «آنالنا بائرباخ» وزیر امور خارجه آلمان با حمایت از اخلال و هرج و مرج در ایران گفته بود بسته جدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران در نشست شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا بررسی می شود.