در حال بررسی پاسخ ایران هستیمساعت: 02:56
تاریخ انتشار: 1301/06/17
کد خبر: 1895943

در حالی که مذاکرات وین در انتظار تصمیم سیاسی واشنگتن است، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سخنان روز قبل خود را تکرار کرد و گفت کشورش در حال بررسی پاسخ ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به وقت محلی، ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با تکرار سخنان روز گذشته خود درباره ادامه استدلال های آمریکا علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران با خبرنگاران دیدار کرد. با توجه به پاسخ ایران، بایدن با توافقی موافقت خواهد کرد که به نفع منافع ملی است و اگر آمریکا نباشد، امضا نخواهد کرد.

ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی در یک کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران در واشنگتن اظهار داشت که پاسخ ایران ما را از اشاره به تجاوز و نقض برجام از سوی کشورش در مذاکرات باز نمی‌دارد. موقعیتی برای تکمیل قرارداد.

معاون ند پرایس ادامه داد که ما متذکر شدیم که شکاف ها و تفاوت ها همچنان باقی است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد که پاسخ ایران به وضوح نشان می دهد که این شکاف ها و اختلافات همچنان باقی است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی این زندانیان دو تابعیتی شد و گفت که برای آزادی این چهار زندانی به مذاکره با ایران ادامه خواهند داد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی سه شنبه به وقت محلی، با تکرار استدلال های رایجی که ایالات متحده اصولاً از زمان آغاز مذاکرات وین داشته است، گفت: اگر ایران مایل به پایبندی به توافق هسته ای 2015 باشد، ما به آن پایبند هستیم. حاضر به انجام همین کار است.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: با بازگشت به توافق هسته ای یا عدم تحقق آن، برای همه سناریوها آماده هستیم. برخی از اختلافات و شکاف ها برطرف شده و برخی هنوز باقی مانده است.