در جنگ 3 روزه صهیونیست ها دست کم 44 فلسطینی به شهادت رسیدند


این ارقام را وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد و در این رابطه گفت: در حمله 3 روزه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه 44 فلسطینی شهید و 360 نفر زخمی شدند.

بر اساس این آمار 15 نفر از شهدا کودک و 4 نفر زن بودند.

تعداد شهدای فلسطین در جریان درگیری نظامی سه روزه و حملات سنگین رژیم صهیونیستی اعلام شد، اما آتش بس برقرار بود. جنبش جهاد اسلامی در بیانیه ای رسماً توافق آتش بس در غزه را ساعت 23:30 شب به وقت فلسطین اعلام کرد و از تلاش های مصر برای دستیابی به این توافق قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: ما بر حق طبیعی خود برای مقاومت در برابر هرگونه تجاوز دشمن صهیونیستی تاکید می کنیم.

جهاد اسلامی افزود: به مجروحان حملات دشمنان صهیونیست به غزه افتخار می کنیم و بر روح شهدای بزرگ فلسطین درود می فرستیم.

برخی منابع مفاد توافق آتش بس میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در غزه را به شرح زیر اعلام کردند:

1 آزادی رهبر گروگان جهاد اسلامی و خلیل عواده بسام السعدی

2 بازگشایی تمامی گذرگاه های نوار غزه

3 عرضه سوخت به غزه از صبح دوشنبه از سر گرفته می شود

4 کاهش محاصره غزه

همزمان با اعلام توافق آتش بس، زیاد نخله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در سخنرانی خود در تهران به تحولات نوار غزه پرداخت: از همه کسانی که با ما در تماس بوده اند تقدیر و تشکر می کنیم. با ما به ویژه قطر، وزیر امور خارجه ایران و رئیس مجلس لبنان ابراز همبستگی کردند.

به گفته زیاد نخله، مقاومت در کشور فلسطین و غزه به موفقیت های تاریخی در مقابله با حملات جنایتکارانه دشمن دست یافته است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی ادامه داد: نهضت جهاد اسلامی برای حفظ ملت فلسطین و وحدت همه بخش‌ها و عرصه‌ها تأسیس شد و اکنون پایدارتر و قدرتمندتر از همیشه است و همانطور که دیدید گروه های قدس به موفقیت های بزرگی دست یافته اند». »

زیاد نخله همچنین گفت: 58 شهرک صهیونیستی به طور همزمان زیر باران موشکی گروه های قدس قرار گرفت. دشمن صهیونیستی از سوی مقاومت تحت فشار است و ما این رژیم را مجبور خواهیم کرد که گروگان‌های خلیل عواوده و شیخ بسام السعدی را آزاد کند.