در بیروت ، 5 نفر در انفجار در اعتراضات به قاضی کشته شدند


درگیری مسلحانه روز پنجشنبه در جریان اعتراض گروه شبه نظامی حزب الله و متحدانش در بیروت علیه قاضی برجسته ای که در مورد حمله شدید سال گذشته در یک بندر شهر تحقیق می کرد ، آغاز شد. وزیر کشور لبنان از کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن 16 نفر خبر داد.

بسام مولوی ، وزیر کشور گفت که بسیاری از قربانیان توسط تیراندازان از ساختمانها هدف تیراندازی قرار گرفتند.

مولوی به خبرنگاران گفت: “این یک نشانه بسیار خطرناک است.” “هیچ کس نمی تواند آن را بپذیرد.”

تبادل آتش ، که شامل تک تیرانداز ، تپانچه ، کلاشینکف و بمب های موشکی بود ، تشدید جدی تنش ها بر سر یک تحقیقات داخلی و بدترین درگیری های مسلحانه از سال 2008 بوده است ، هنگامی که حزب الله شیعه بخش هایی از بیروت را برای مدت کوتاهی تصرف کرد.

هنوز مشخص نیست که درگیری های روز پنجشنبه چگونه آغاز شد. گروه حزب الله و متحدان شیعه آن از شبه نظامیان امل خواستار تظاهرات در نزدیکی کاخ عدالت در امتداد خط جنگ داخلی سابق بین مناطق شیعه نشین مسلمان و مسیحی شدند.

حامیان یک گروه شیعه وابسته به حزب الله در حال کمک به یک رفیق مجروح در جریان درگیری های مسلحانه که روز پنجشنبه 14 اکتبر 2021 در حومه جنوبی حومه بیروت داهیه لبنان روی داد. هنوز معلوم نیست علت تیراندازی چیست تنش ها در طول جنگ داخلی بین مناطق شیعه نشین مسلمان و مسیحی بالا بود. (عکس AP / حسن عمار)
(عکس AP / حسن عمار)

ضایعات آتش نشانی پیمان تایوان حداقل 45 کشته ، مصدوم طولانی مدت

در بیانیه پنجشنبه ، هر دو گروه گفتند که تظاهرکنندگان آنها توسط تک تیراندازانی که بر پشت بام ها در منطقه تایونه مستقر شده بودند مورد حمله قرار گرفتند.

شلیک ها و آمبولانس ها چند ساعت در پایتخت طنین انداز شد ، آژیرها گریه کردند و برای برداشتن قربانیان عجله کردند. تیراندازان تیر از ساختمان ها شلیک کردند. گلوله ها از طریق پنجره های آپارتمانهای آن منطقه نفوذ کردند. سخنگوی امنیتی که خواست نامش فاش نشود ، گفت که چهار موشک در نزدیکی مدرسه خصوصی فرانسوی فرن الشبک در مدرسه خصوصی فرانسوی سقوط کرده و باعث وحشت شده است ، زیرا مجاز به صحبت با خبرنگاران نیست.

دانش آموزان در راهروهای مرکزی با پنجره های باز خود را جمع کرده بودند تا از ضربه های بزرگ جلوگیری کنند ، در صحنه هایی که یادآور جنگ داخلی 1975-1990 بود. دود محله را پوشانده بود ، جایی که یک شلیک شدید بی امان بود. یک اتومبیل آتش گرفت و آتش سوزی در طبقه پایین گزارش شد که ساکنان در آن گیر کرده و درخواست کمک کردند.

این خشونت زمانی به وقوع پیوست که ویکتوریا نولند ، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی در شهر بود تا با مقامات لبنانی ملاقات کند. به دلیل اقدام در خیابان برنامه او تا حدودی کنار گذاشته شده است.

مطالبات برکناری بیتار و فراخوان اعتراضات بسیاری را ناراحت کرده است.

نیروهای مسیحی راست لبنان چهارشنبه شب پس از آنکه حزب الله و امل خواستار اعتراض در کاخ عدالت در منطقه مسیحیان شدند ، حامیان خود را بسیج کردند. ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی پخش می شود نشان می دهد که حامیان نیروهای مسیحی لبنانی در خیابان ها راه می روند و صلیب های بزرگی حمل می کنند.

خبرنگار آسوشیتدپرس مردی را مشاهده کرد که در جریان اعتراض از بالکن ساختمان به سمت معترضان تیراندازی می کرد و افراد مسلح به سمت معترضان شلیک می کردند. چندین تیرانداز بلافاصله از تیراندازی خارج شده و بر روی آسفالت خون ریزی کردند. پس از رد و بدل شدن تیراندازی بین دو طرف مسلمان و مسیحی پایتخت ، ارتش به شدت مستقر شد و گشت ها را برای جستجوی تیراندازان به منطقه اعزام کرد.

یک سرباز نظامی روی وسیله نقلیه ایستاده در حالی که یکی از حامیان شیعه حزب الله در درگیری مسلحانه ای که در جریان اعتراضات در حومه جنوبی بیروت داهیه ، لبنان ، در روز پنجشنبه 14 اکتبر 2021 رخ داد ، علامت پیروزی را نشان می دهد. درگیری مسلحانه در بیروت آغاز شد.  روز پنجشنبه در اعتراض به قاضی ارشد که در مورد ضرب و شتم شدید پارسال در بندر شهر تحقیق می کرد ، زمانی که تنش ها بر سر تحقیقات داخلی بالا گرفت.  (عکس AP / بلال حسین)

یک سرباز نظامی روی وسیله نقلیه ایستاده است در حالی که یکی از حامیان شیعه حزب الله در درگیری های مسلحانه ای که در جریان اعتراضات در حومه جنوبی بیروت ضیه ، لبنان ، در روز پنجشنبه 14 اکتبر 2021 رخ داد ، علامت پیروزی را نشان می دهد. درگیری مسلحانه در بیروت آغاز شد. روز پنجشنبه در اعتراض به قاضی ارشد که در مورد ضرب و شتم شدید پارسال در بندر شهر تحقیق می کرد ، زمانی که تنش ها بر سر تحقیقات داخلی بالا گرفت. (عکس AP / بلال حسین)
(عکس AP / بلال حسین)

افراد تحت پوشش نروژی تحت پوشش تنها افرادی که مجاز به کشتن 5 نفر هستند برای رادیکالیزاسیون تضمین شده اند

یک کارمند اورژانس در بیمارستان الساهل گفت که آنها سه جسد و 15 نفر را مجروح کردند. یکی از کشته شدگان ، یک زن بود که از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وضعیت دو نفر از 15 مجروح وخیم گزارش شده است.

نخست وزیر نجیب میکاتی در بیانیه ای خواستار آرامش شد و از مردم خواست “درگیر نزاع های داخلی نشوند”.

این کاوش بر صدها تن نیترات آمونیوم که به طور نامناسب در انبار بندری ذخیره شده بود که در 4 اوت 2020 انفجار کرد ، دست کم 215 نفر را کشت ، هزاران نفر را زخمی کرد و بخش هایی از محله های مجاور را تخریب کرد. این یکی از بزرگترین انفجارهای غیر هسته ای در تاریخ بود و کشوری را ویران کرد که قبلاً دچار شکاف های سیاسی و فروپاشی بی سابقه اقتصادی و مالی شده بود.

بیتار ، دومین قاضی که تحقیقات پیچیده را رهبری می کند ، با مخالفت وحشتناک گروه قدرتمند لبنانی لبنان و متحدانش روبرو شده است و او را متهم می کنند که سیاست ها را برای بازجویی افشا می کند ، که بیشتر آنها در اتحاد با حزب الله هستند.

در تحقیقات 14 ماهه تاکنون هیچ یک از مقامات حزب الله متهم نشده اند.

تیراندازی حتی پس از آنکه یگان های نظامی روز پنجشنبه به سمت منطقه حرکت کردند ، ادامه داشت و صدای تبادل آتش در سر آنها پیچید. ساکنان و غیرنظامیان در منطقه برای جلوگیری از تیراندازی سر تعظیم فرود آوردند ، برخی فریاد می زدند “چند شهید روی زمین!” مردم یک نفر را که ظاهراً مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود ، از خط آتش دور کردند. دیگران جسد دیگری را کشیدند.

در برخی از ویدئوهایی که در اینترنت پخش می شود ، چند مرد در خیابان ها گفتگو می کنند: “شیعیان شیعه” هنگام فرار ساکنان از تیراندازی.

حنین چمالی ، یکی از ساکنین فرن الشبک و مادر یک دختر 6 ماهه ، گفت که او ابتدا قبل از فرار به پناهگاه به داخل راهرو رفت زیرا یک شلیک هولناک از آپارتمان وی در طبقه 10 شلیک شد.

او می گوید: “من این کار را برای بچه ام انجام دادم.” “من نمی دانم چه خبر است. من فقط صدای تیراندازی را می شنوم.”

حامیان یک گروه شیعه وابسته به حزب الله در حال کمک به یک رفیق مجروح در جریان درگیری های مسلحانه که در جریان اعتراضات در حومه جنوبی داهیه در لبنان در 14 اکتبر 2021 رخ داد. فوراً مشخص نیست که علت صاعقه چیست. خطوط سابق جنگ داخلی بین مناطق شیعه نشین مسلمان و مسیحی.  (عکس AP / حسن عمار)

حامیان یک گروه شیعه وابسته به حزب الله در حال کمک به یک رفیق مجروح در جریان درگیری های مسلحانه که روز پنجشنبه 14 اکتبر 2021 در حومه جنوبی حومه بیروت داهیه لبنان روی داد. هنوز معلوم نیست علت تیراندازی چیست تنش ها در طول جنگ داخلی بین مناطق شیعه نشین مسلمان و مسیحی بالا بود. (عکس AP / حسن عمار)
(عکس AP / حسن عمار)

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او گفت که برق ندارد برای تماشای آنچه در تلویزیون اتفاق می افتد. بنابراین او از وضعیت موجود در زمین چیزی نمی دانست و ایمنی را انتخاب کرد. پس از گذراندن مدتی در پناهگاه ، او به طبقه اول نقل مکان کرد تا با همسایگان دور از آتش بماند.

چمالی ، که یک سازمان غیردولتی محلی را که خدمات اجتماعی ارائه می دهد ، اداره می کند ، می گوید: “من می دانم که دیشب بسیج زیادی وجود داشت به طوری که همه چیز پیش بینی می کرد که جنگ شروع شود.” شروع جنگ داخلی “آخرین کارتی است که آنها باید از آن استفاده کنند. آنها ما را به ورشکستگی ، ویرانی کشانده اند و اکنون با روح جنگ داخلی ما را تسخیر کرده اند.”

درگیری مسلحانه می تواند دولت یک ماهه نخست وزیر نجیب میکتی را از مسیر خارج کند ، حتی قبل از مقابله با بحران اقتصادی بی سابقه لبنان.

جلسه دولت روز چهارشنبه پس از درخواست حزب الله برای اقدام فوری دولت علیه قاضی لغو شد. یکی از وزرای متحد حزب الله گفت اگر بیطار برکنار نشود با دیگر اعضای کابینه کنار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید