درگیری 5 ساله یک طایفه در ولسوالی کوهین منجر به صلح و آشتی می شودساعت: 23:15
تاریخ انتشار: 1301/06/12
کد خبر: 1894791

علی شعبانی گفت: با توجه به کمپین “من عفو ​​حب الحسین(ع)” و با پیگیری های دادسرای عمومی ناحیه کوهین و شورای حل اختلاف این ناحیه، 5 سال اختلاف و درگیری خاتمه یافت. صلح و آشتی قبیله ای در این ولسوالی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی شعبانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ; وی بیان کرد: در راستای کمپین «عزیز حب حسین(ع)» و با پیگیری های دادسرای عمومی ناحیه کوهین و شورای حل اختلاف این ناحیه، درگیری 5 ساله بین یک طایفه پایان یافت. با صلح و آشتی در این ولسوالی.وی بیان کرد: این طایفه بیش از 5 سال است که در بسیاری از موضوعات با هم اختلاف نظر دارند و همین امر باعث درگیری های مختلف و تشکیل پرونده های کیفری و حقوقی زیادی در مراجع قضایی شده است.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: در پرونده های مربوط به این طایفه حدود 30 متهم و چند شاکی وجود دارد که مجموعاً به 450 ماه حبس تعزیری (250 ماه اعدام)، حدود 4 جزای نقدی کامل و بیشتر محکوم شده اند. . 100 میلیون جریمه نقدی و 5 میلیارد تومان خسارت برای آنها تعیین شد.

یک مقام ارشد قضایی استان در ادامه بیان کرد: در راستای ستاد انتخاباتی «عشق حسین (ع) را می بخشم»؛ به همت اعضای شورای حل اختلاف و تلاش مصلحان محلی و بزرگان و ریش سفیدان محلی، جلسه صلح و سازش بین بزرگان این طایفه برگزار شد و در نهایت با گذشت و سازش، درگیری 5 ساله آنها پایان یافت.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان تصریح کرد: آثار و برکات صلح و سازش و اصلاح در جامعه بسیار گسترده است چرا که با صدور احکام قضایی دشمنی له یا مخالف صورت می گیرد. طرفین و احیاناً یکی از همکاران با این روش موافقت نکنند، نباید اختلاف داشته باشند و گاهی موجب کینه و دشمنی اصحاب دعوا شود، اما در صلح و سازش جلب رضایت طرفین مهم است. درگیری و به همین دلیل ایجاد صلح و آشتی و پایان دادن به خصومت با آشتی از نظر روانی مؤثر است.

انتهای پیام/