درمان های طبیعی برای درمان آسم

آسم امروزه بسیار شایع است. اساساً شرایطی است که در آن راه هوایی فرد متورم می شود و مخاط اضافی تولید می کند که تنفس را دشوار می کند. برخی از علائم رایج شناسایی این بیماری اغلب تنگی نفس، سرفه، به ویژه در حین انجام ورزش، دشواری در تنفس طبیعی، سفتی قفسه سینه، خس خس سینه و غیره است. همه علائم آن بسیار جدی هستند و در صورت عدم درمان می توانند کشنده باشند. بنابراین، حتماً به محض مشاهده هر یک از علائم بالا با پزشک مشورت کنید. شما می توانید طبق توصیه پزشک خود داروی مناسب را مصرف کنید، اما برای رهایی از علائم آن، در اینجا چند درمان طبیعی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. بنابراین، قبل از انتخاب هر یک از تکنیک های ذکر شده در زیر، نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که از کمک حرفه ای استفاده می کنید.

  • سیر و پیاز: پیاز سرشار از خاصیت ضد التهابی است که با هرگونه آلرژی مبارزه می کند و سیر اندام دفعی را که ریه های شما را تقویت می کند، تحریک می کند. بنابراین بهترین و موثرترین راه برای درمان طبیعی آسم محسوب می شود.
  • بذر کتان: چیز دیگری که برای مدیریت علائم آسم باید به رژیم غذایی خود اضافه کنید دانه کتان است. اینها سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند و ثابت می کنند که در درمان طبیعی این بیماری کشنده بسیار موثر هستند.
  • ویتامین سی: غذاهای غنی از ویتامین C مانند گواوا، فلفل سبز، پرتقال، پاپایا، توت فرنگی و غیره اسپاسم مجرای برونش را کاهش می دهد که خس خس سینه و تنگی نفس را کاهش می دهد. بنابراین به تمامی بیماران مبتلا به آسم به شدت توصیه می شود که ویتامین C را در رژیم غذایی خود بگنجانند.
  • زردچوبه: این چیزی است که در هر آشپزخانه ای موجود است و به دلیل وجود کورکومین در آن به درمان علائم آسم کمک می کند که جریان بهتر هوا را تضمین می کند. اطمینان حاصل کنید که قبل از افزودن روش صحیح به رژیم غذایی خود با متخصص مشورت کنید تا فقط اثرات مثبت آن را مشاهده کنید.
  • منیزیم: غذاهایی مانند شکلات، بادام هندی، موز، انجیر و غیره سرشار از منیزیم هستند که ماهیچه های مجاری تنفسی را شل می کند و به شما در مدیریت علائم آسم کمک می کند.

اینها برخی از داروهای طبیعی هستند که به شما در مدیریت علائم آسم کمک می کنند. بنابراین، شما باید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید. همچنین، مطمئن شوید که قبل از استفاده از هر یک از راه‌حل‌های فوق، از کمک متخصصان استفاده می‌کنید، زیرا ممکن است استفاده و مقدار مصرف بسته به شرایط شما متفاوت باشد. این عارضه را بدون درمان رها نکنید، داروی مناسب را مصرف کنید و این عارضه را به طور طبیعی درمان کنید تا بتوانید مانند گذشته سالم تر و شادتر زندگی کنید.