درمان آیورودا برای کاهش وزن: راه درست

اگر می‌خواهید چربی سرسختی را که برای سال‌ها به شما چسبیده است از بین ببرید، اما نگران عوارض جانبی مضر محصولات لاغری مختلف هستید، درمان آیورودا برای کاهش وزن همان چیزی است که به دنبال آن هستید. آیورودا فقط یک سیستم پزشکی نیست، بلکه یک روش زندگی است و درمان آیورودا برای کاهش وزن طبیعی و غیرتهاجمی است. چاقی بزرگترین فاجعه برای جامعه مدرن است، جایی که سبک زندگی سخت و برنامه‌های کاری فشرده به افراد اجازه نمی‌دهد ساعت‌ها در باشگاه برای انجام تمرینات کمرشکن یا دویدن در ساعات اولیه کیلومترهای بی‌شماری وقت کافی داشته باشند. مهمانی‌های رسمی شبانه، پیروی از برنامه‌های غذایی سختی که ممکن است متخصص تغذیه پیشنهاد داده باشد را دشوار می‌سازد. با این حال، داشتن اندامی باریک و متناسب ضروری است. یک شخصیت جذاب شاید پیش نیاز موفقیت در عصر مدرن باشد، و به خوبی شناخته شده است که داشتن بدن چاق دعوت آشکار به چندین بیماری تهدید کننده زندگی و ناتوان کننده مانند دیابت، فشار خون بالا، ترومبوز عروق کرونر، نارسایی کلیه، نقرس است. و آرتریت و غیره

تجربه استفاده از قرص های کاهش وزن، دست کم، چندان دلگرم کننده نبوده است. اکثر این قرص‌ها به دلیل خطراتی که برای سلامتی دارند توسط انجمن‌های پزشکی مختلف در سراسر جهان ممنوع شده‌اند و پزشکان آن‌هایی را که هنوز استفاده می‌شوند تنها زمانی تجویز می‌کنند که فواید آن‌ها بیشتر از آسیبی باشد که می‌تواند برای یک بیمار خاص ایجاد کند. بیش از حد فقط برای یک دوره محدود.

از سوی دیگر، آیورودا بر نیاز به راه‌ها و روش‌های طبیعی برای درمان همه بیماری‌ها از جمله چاقی تاکید می‌کند. Charak samhita، کتاب مقدس آیورودا باستانی، هشت نوع مختلف بدن را توصیف می کند که مستعد بیماری هستند و بدن چاق قرار است بیشترین مستعد ابتلا به بیماری ها باشد. دلایل زیر را به چاقی نسبت می دهد:

  • سبک زندگی نادرست
  • رژیم غذایی نامناسب
  • عدم ورزش و
  • کم کاری تیروئید

درمان آیورودا برای کاهش وزن شامل درمان های خانگی، ارزان، آسان برای ساخت و استفاده و داروهای گیاهی تخصصی است که باید توسط پزشکان متخصص تجویز و مصرف شوند.

درمان های خانگی شامل استفاده از مخلوط عسل، آب لیمو و فلفل سیاه است که با آب ولرم مصرف می شود. یا مخلوطی از پودر فلفل بلند، فلفل سیاه و ریشه زنجبیل خشک شده با آب گرم. یا آب نعناع با عسل و فلفل سیاه و غیره. همچنین گنجاندن کلم، آب هویج، و سبزیجاتی مانند کدو تلخ و انواع تلخ طبل و غیره را در رژیم غذایی معمولی برای کاهش وزن تشویق می کند.

درمان تخصصی چاقی شامل استفاده از گیاهانی مانند Nagarmotha (Cyperus Rotundus)، Triphala (مخلوط سه میوه خشک Terminalia Chebula، Terminalia Bellirica و Phyllanthus Emblica)، Baibidang (Embelia Ribes)، تاگار (Valeriana Wallichii) و Kali (Piper Mirchi) است. سیاهدانه) و غیره این گیاهان سموم مضر را از بدن دفع می‌کنند، از رسوب چربی در بافت‌های چربی جلوگیری می‌کنند، هضم را بهبود می‌بخشند و چربی‌ها را از بدن دور می‌کنند تا به کاهش وزن کمک کنند.

در حال حاضر برندهای مختلفی از دمنوش های لاغری موجود است که شامل این گیاهان هستند و ادعا می کنند در درمان چاقی موثر هستند.

در مجموع، درمان آیورودا برای کاهش وزن موثر است و عوارض جانبی کمی دارد یا اصلاً ندارد. با استفاده از این درمان می توانید چربی های اضافی را از بین ببرید و یک سبک زندگی عادی و بدون بیماری داشته باشید.