درخت خاموش برنده جایزه فیلم مونیخ شدساعت: 11:58
تاریخ انتشار: 1301/06/07
کد خبر: 1893506

فیلم درخت خاموش به کارگردانی فیصل سویسال و محصول مشترک ایران و ترکیه توسط علی نوری اسکویی برنده جایزه بهترین فیلم از جوایز فیلم مونیخ (MFA) 2022 شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ «درخت خاموش» به کارگردانی فیصل سویسال و تهیه کنندگی علی نوری اسکویی محصول مشترک ایران و ترکیه پس از 13 هفته به اکران خود در ترکیه پایان داد. این فیلم که اخیرا برنده جایزه بهترین فیلم از جوایز فیلم مونیخ (MFA) 2022 شده بود، اکران خود در ترکیه را با حضور 3600 بیننده به پایان رساند.

جوایز فیلم مونیخ (MFA) چهره جدید جشنواره فیلم پیشرو آلمان در قلب مونیخ است. این رویداد به عنوان یکی از 100 جشنواره برتر Filmfreeway رتبه بندی شده است. وزارت امور خارجه به عنوان برنامه ای برای حمایت از فیلمسازان مستقل عمل می کند.

«درخت خاموش» ساخته ترکیه با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، دپارتمان سینمایی TRT ترکیه و معاونت سینمایی وزارت فرهنگ ترکیه به زودی در ایران اکران می شود.

«درخت خاموش» درباره زندگی حیات نویسنده ای است که در نوشتن داستان جدیدش بسیار درمانده است و در عین حال در زندگی خانوادگی اش که در آستانه جدایی از همسرش است با مشکلات عدیده ای روبه رو است، اما تحقیقات او در مورد پدرش و زندگی گذشته درخت، خانه پدری گردو به خودی خود راز مهمی را در خود دارد که مسیر زندگی حیاتی را تغییر می دهد.

این فیلم تاکنون 19 جایزه از جمله جایزه توپ طلای جشنواره بین‌المللی فیلم آدانا، سه جایزه مهم جشنواره فیلم پانورامای بالکان، جایزه بهترین کارگردانی و جایزه بهترین فیلم داستانی از جشنواره فیلم هنرهای زیبای FAFF را دریافت کرده است. فیلم از جشنواره فیلم برمن، جایزه بهترین فیلم از شهر لندن. بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم نپال، جایزه بهترین فیلم چهاردهمین جشنواره فیلم نیویورک همیلتون و…

“درخت خاموش” کارگردان: فیصل سویسال، تهیه کننده و مدیر هنری: علی نوری اسکویی، بازیگران: سردار ارچین، سزین اکباس اوغلو، مرت یاووزکان و کبری کیپ، تدوین: مصطفی خرقپوش، صداگذاری: محسن روشن و محمد جواهری زاده، موسیقی: پیام آزادی. ، مدیر فیلمبرداری: ودات اوزدمیر، طراحی و تصحیح رنگ: هوتن حقشش، جلوه های ویژه: یاسین الله دادائیان، مدیر تولید: پروانه زبانفام، روابط عمومی: زهرا نجفی.