دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟ – مشاوره رژیم غذایی از طریق تلفن


عسل و دارچین: دارویی قدرتمند یا افسانه ای بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی معتقدند که با ترکیب این دو ماده می توان تقریباً هر بیماری را درمان کرد. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، اما ادعاهای متعددی در مورد مخلوط عسل و دارچین صحت ندارد. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه بیشتر از عسل در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین همچنین ادویه ای از پوست درخت دارچین است. مردم پوست آن را می گیرند و خشک می کنند که به چوب دارچین معروف است. دارچین را می توان به شکل چوب خرد شده ، پودر یا عصاره خریداری کرد.

فقط عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی معتقدند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 ، یکی از روزنامه های کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است که می تواند به عنوان افزودنی نیز مورد استفاده قرار گیرد. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلانی: این گونه به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین از کاسیا است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام سینالدهید ناشی می شود. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از مهمترین فواید دارچین آورده شده است:

ممکن است التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

این می تواند در درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر را کند کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال ، تحقیقات و مطالعات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. اما توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از مزایای عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

می تواند در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک داروی قوی برای زخم و سوختگی:

مرور شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

همچنین گفته می شود که عسل به بهبود خواب ، تقویت حافظه ، تقویت قوای جنسی ، درمان عفونت ها کمک می کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک است ، اما این ادعاها تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

فرض بر این است که اگر عسل و دارچین بتوانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیبی از هر دو م moreثرتر خواهد بود. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد زیرا می تواند به کاهش چندین عامل خطر کمک کند. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که همه اینها به احتمال زیاد تحت تاثیر عسل و دارچین قرار می گیرد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین ، سطح کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول کل را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را کمی افزایش داد.

در حالی که تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، هر دو به طور جداگانه فشار خون متوسط ​​را کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنولیک جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند که می توان آنها را در ترکیب با کاربرد موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل هنگامی که روی پوست مالیده می شود به بهبود سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین همچنین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی می تواند مزایای دیگری در بهبود زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را ایجاد می کند. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین از باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک محافظت می کند. البته در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است و می توان آن را در یک خواربار فروشی تهیه کرد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

مصرف منظم دارچین برای افراد دیابتی مفید است. همچنین می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین مزایای بالقوه ای برای افراد مبتلا به دیابت دارد. مطالعات نشان داده است که عسل تأثیر کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد متعادل مصرف کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. در مقایسه با ادویه جات ترشی جات ، دارچین از نظر محتوای آنتی اکسیدانی در صدر قرار دارد. اگر عسل و دارچین را با هم بخورید ، می توانید دوز قوی آنتی اکسیدان دریافت کنید.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد مفهوم ترکیب دو ماده شفابخش قوی حتی قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از استفاده های پیشنهادی از عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

مطالعات متعددی در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی سالم: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه سالم: در حالی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی قند با عسل به کاهش وزن بدن کمک می کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر کمک عسل و دارچین به کاهش وزن وجود ندارد.

تسکین درد در آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. با این حال ، این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه با عسل و دارچین سلامت خود را افزایش دهیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا مقدار زیادی عسل فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین موجود در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر از انواع مختلف کاسیا لذت می برید ، مصرف روزانه آن را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید روزانه 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند و بسیاری نیز توسط علم مورد حمایت قرار می گیرند. هر دو ماده به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید