خون سرد؛ شروع دوست داشتنی و دوست داشتنی/هیجان انگیزساعت: 17:21
تاریخ انتشار: 1301/05/31
کد خبر: 1891830

قسمت اول سریال «خون سرد» که برخی آن را نمونه ایرانی سریال «دکستر» می دانند، با افتتاحیه ای جذاب و اصیل مخاطب را درگیر داستان می کند که در نمایش های خانگی شاهد آن بوده ایم. شبکه در چند سال گذشته

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ اولین قسمت از سریال «خون سرد» به تازگی از شبکه نمایش خانگی فیلم نت پخش شد; این سریال به تهیه کنندگی بهمن کامیار و کارگردانی امیرحسین ترابی توانست در شبکه های مجازی بازخوردهای مثبتی را از سوی مخاطبان به همراه داشته باشد.

پیش از این سریال جدی ترین کار امیرحسین ترابی به کارگردانی «هزارتو» ساخته شد. فیلمی با موضوع پلیسی، جنایی و ترسناک، شهاب حسینی و ساره بیات از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

بردیا پسر گمشده ای است و پدرش (شهاب حسینی) با ترس در خیابان قدم می زند و به پلیس خبر مفقود شدن فرزندش را می دهد. این مشکل آدم‌های دیگری را وارد داستان می‌کند…» با خواندن خلاصه داستان «هزارتو» مشخص می‌شود که مخاطب با چه فیلمی روبه‌رو است؛ به نظر می‌رسد این ژانر همان‌طور که او از آن استفاده کرده، جزو اولویت‌های اول ترابی برای فیلم‌سازی است. همان مضمونی که مبنای سریال «خون سرد» بود.

در سریال 26 قسمتی «خون سرد»، بینندگان با داستان پلیسی و جنایی روبرو می شوند. سرگرد امیرعلی طلوعی با بازی شهرام حکیت دوست (که سال ها از سینما و تلویزیون دور بوده) پرونده یک باند قاچاق اعضای بدن به نام امیر شاسواری از اشراف بانفوذ را پیگیری می کند. در این میان دکتر کسری کیا با بازی امیر آقا پزشک با سابقه پزشکی قانونی به تولوی در این پرونده کمک می کند…


«خونسرد» با افتتاحیه ای جذاب و مهیج در قسمت اول و افتتاحیه خود به استقبال مخاطبانش می رود. بازی شهرام حکیت دوست در نقش سرگرد پلیس بسیار واقع گرایانه و دوست داشتنی است. با کارگردانی درست، تدوین مناسب تر نیما جعفری جوجانی و موسیقی همراه، مخاطبان در همان قسمت اول عاشق این داستان پلیسی شدند که افتتاحیه بهتری نسبت به سریال اخیر شبکه نمایش خانگی داشت. اما بازی عامر آقایی در تلفیقی از سریال آقازاده و فیلم سینمایی «بدون تاریخ بدون امضا» باعث تعجب بیشتر مخاطبان نخواهد شد.

قبل از پخش سریال «خونسرد» بسیاری از اهالی رسانه آن را با سریال خارجی «دکستر» مقایسه کردند و آن را نسخه ایرانی این سریال پرطرفدار معرفی کردند. سریال پلیسی جنایی که از سال 2006 تا 2013 به مدت 8 فصل پخش شد. مایکل سی با بازی دکستر مورگان در این سریال. هال، که به عنوان متخصص تجزیه و تحلیل خون در اداره پلیس میامی کار می کند، همچنین یک قاتل سریالی مخفی است و قاتلینی را که از شکاف های سیستم قضایی فرار کرده اند، شکار می کند..

با این حال سریال «خونسرد» چه نسخه ایرانی دکستر باشد و چه نباشد، شروع جذاب و تقریباً معتبر آن باعث شد تا مخاطب پس از مدت ها از تماشای این ژانر لذت ببرد و این جذابیت کلی تا پایان ادامه دارد.