خطوط قرمز ایران باید کاملا در نظر گرفته شود/ آمریکا باید انعطاف لازم را داشته باشدساعت: 23:41
تاریخ انتشار: 1301/05/10
کد خبر: 1887204

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه خطوط قرمز ما باید کاملا در نظر گرفته شود، گفت: اگر آمریکا واقع بین باشد و در مذاکرات پیش رو انعطاف لازم را داشته باشد، دستیابی به توافق دور از دسترس نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) 19 مردادماه در گفت و گو درباره مذاکرات رفع تحریم ها و دور جدید مذاکرات شرکت کرد. ، گفت: خطوط قرمز برای ما بسیار مهم است. ما به طور کامل در معامله آتی در نظر گرفته خواهیم شد.

وی افزود: می خواهم یک بار دیگر تاکید کنم که برای رسیدن به یک توافق خوب، قوی و با ثبات جدی هستیم و اگر طرف آمریکایی واقع بینانه رفتار کند و در مذاکرات آتی انعطاف لازم را داشته باشد، توافق حاصل می شود. دور نمان.

علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران نیز شب گذشته در توئیتی از ارائه ایده های شکل و محتوای پیشنهادی خود به طرف های دیگر خبر داد و اعلام کرد: آمادگی داریم مذاکرات را در مدت کوتاهی به نتیجه برسانیم. از زمان زمان، اگر طرف مقابل مایل به اقدام مشابه باشد.

به گزارش فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز در نشست خبری هفتگی درباره اظهارات عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مبنی بر برگزاری مذاکرات به زودی در وین، اعلام کرد که ایران به دقت بررسی خواهد کرد. با پیشنهاد جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نظر خود را ارائه خواهد کرد و ممکن است شاهد دور جدیدی از تحریم ها باشیم که مذاکرات را لغو کند.
وی گفت: ما به عنوان ایران از هر ابتکاری که به توافق کمک کند استقبال می کنیم و همیشه پاسخ مثبت داده ایم. ما همیشه خلاق و منعطف و پای میز مذاکره هستیم. پس از تبادل پیام و بررسی متون پیشنهادی طی روزها و هفته‌های گذشته، می‌توانیم در مورد زمان مذاکرات به نتیجه برسیم و احتمالاً در آینده نزدیک شهادت دریافت کنیم. دور جدید مذاکرات باید تاکید کنم که این کاملا به عزم طرف مقابل به ویژه طرف آمریکایی بستگی دارد که آمادگی خود را برای دستیابی به توافقی منطقی، معقول و پایدار نشان دهد و از مذاکرات افراطی پرهیز کند.

انتهای پیام/