خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت در عملکرد قلب


خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض عفونت های عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین بیماری های دریچه قلب است. در یک تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دو طرفه آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این سن با افزایش سن بیشتر شایع است زیرا کلسیم یا زخم به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را از طریق مرزهای آن افزایش می دهد.

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان محدودیت جریان خون به میزان زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

مشکلات تنفسی یا تنگی نفس

احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکلات خوابیدن یا خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی در حین کار

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا نامناسب

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 راه باعث ضخیم شدن دریچه آئورت می شود:

تجمع کلسیم:

خون حاوی کلسیم ، در میان سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم در نهایت روی دریچه ایجاد می شود. این می تواند آن را سخت تر و باریک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه فلپ یا بست است که به خوبی با یکدیگر قرار می گیرند. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سالها به این شکل عمل کند. اما هرچه سن شما بیشتر باشد ، احتمال سفت شدن شیر بیشتر است. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه این عارضه گلو استرپتوکوکی یا تب مخملک حتی به اندازه قبل شدید نیست ، اما همچنان می تواند یک تهدید باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا باعث افزایش مشکلات می شود؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، دیواره بطن چپ نیز ممکن است ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد زیرا بطن باید بیشتر کار کند تا خون را از طریق دریچه باریک به داخل آئورت پمپ کند. شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند و به بدن فضای کمتری برای خون رسانی می دهد. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را کند یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا به دلیل زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا چین خوردگی) افراد مسن را درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان ، نقص مادرزادی است. علت دیگر ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون فشار را به داخل دهان پمپ می کند و در طول سالها ، دریچه آسیب دیده اغلب به دلیل تجمع کلسیم سفت می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود که خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از نارسایی قلبی باشد عبارتند از:

درد قفسه سینه به دلیل جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب

غش کردن (زیرا خون کافی به مغز وارد نمی شود)

نارسایی قلبی (ضعف قلب که به خوبی پمپ نمی کند)

آریتمی (ضربان قلب غیر طبیعی به دلیل جریان خون نامناسب به قلب)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

روشهای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها و بررسی سابقه پزشکی شما و انجام معاینه فیزیکی است. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا ببیند آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است.

علاوه بر این ، پزشک شما ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی شما توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش از امواج صوتی برای ایجاد فیلم های متحرک قلب استفاده می کند. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل را روی سینه خود نگه می دارند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون در قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام به نام اکوکاردیوگرام جرم ترانس را انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله از طریق لوله ای که از دهان به معده منتهی می شود (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که آیا رگ خونی (آئورت) بزرگ شده است یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. همچنین اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت این بیماری کمک کند. اگر نمی توانید ورزش کنید ، می توانید از داروهایی برای قلب استفاده کنید که اثرات مشابهی با ورزش دارند.

توموگرافی کامپیوتری (CT) قلب:

در سی تی اسکن قلب از یک سری اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و بررسی دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما اگر سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک از طریق یک رگ خونی در بازو یا کشاله ران از طریق یک لوله نازک (کاتتر) عبور کرده و آن را به شریان کرونری هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود که به شریان ها در اشعه ایکس قابل مشاهده می شود (آنژیوگرافی کرونر). این آزمایش تصویر دقیقی از عروق کرونر و عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار موجود در حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را احساس نمی کنید ، پزشک با ملاقات های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر خواهد داشت. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی ندارید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری در دسترس باشد.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، در یک مرکز بهداشتی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب معاینه و درمان شوید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را به شما ارائه دهد تا مناسب ترین درمان را برای شما تعیین کند. کلینیک اکسیر قلب و دیابت می تواند تا پایان سفر پزشکی شما در زمینه خدمات درمانی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند ، زیرا تنگی دریچه آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند فلپ جوش داده شده را بردارند.

بادکنک والوپلاستیک
پزشکان ممکن است از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای ترمیم دریچه ای با دهانه باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بادکنک ولووپلاستیک” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را داخل ورید یا کشاله ران قرار می دهد و بالنی در نوک آن قرار دارد و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. پزشک این جراحی را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت ضروری است. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافت بیولوژیکی با گذشت زمان دچار انحطاط می شوند و به مرور زمان نیاز به تعویض دارند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون مادام العمر استفاده کنند تا از تشکیل لخته خون جلوگیری شود.

تعویض دریچه آئورت با برش ترانس

تعویض دریچه ترانسفورماتور آئورت (TAVR) پزشکان از یک روش کم تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را به ساق یا سینه شما وارد می کنند و آن را در قلب شما قرار می دهند. سپس دریچه جایگزین از طریق کاتتر وارد شده و به قلب منتهی می شود. هنگامی که دریچه کاشته می شود ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید