خطرات پنهان MSG

آیا تا به حال یک برچسب مواد غذایی را خوانده اید، فقط در مورد معنی بسیاری از مواد ذکر شده گیج شوید؟ شاید متوجه کلماتی مانند پروتئین هیدرولیز شده، کازئینات سدیم، مونوسدیم گلوتامات یا طعم دهنده های طبیعی شوید. شرکت های فرآوری مواد غذایی در رقابت شدید با یکدیگر هستند و از قیمت، کمیت، بسته بندی و طعم استفاده می کنند تا مصرف کنندگان بیشتری را به دست آورند. وقتی صحبت از طعم به میان می آید، بسیاری از شرکت های فرآوری مواد غذایی از چه مواد شیمیایی استفاده می کنند و چه خطراتی دارند؟

MSG یا مونوسدیم گلوتامات یک تقویت کننده طعم است که در سال 1908 توسط یک پروفسور توکیو در ژاپن کشف شد. در طول جنگ جهانی دوم، پس از اینکه فرماندهان آمریکایی متوجه شدند که جیره های ژاپنی طعم بسیار خوبی دارد، به سربازان آمریکایی معرفی شد. با چنین موفقیتی، در سال 1948 به سرزمین اصلی ایالات متحده معرفی شد. از آن زمان، مقدار تولید MSG هر دهه دو برابر شده است. اولین عوارض جانبی چاقی و بی حسی در سال 1968 گزارش شد. شرایط ناشی از مصرف MSG می تواند شامل تغییرات فشار خون، ضربان قلب سریع، درد قفسه سینه، تورم عضلانی، حملات آسم، کوری موقت، سرگیجه، سردرد، تشنج، بی حسی، اضطراب، مشکلات در کودکان، بیش فعالی، بی خوابی، از دست دادن قدرت ذهنی، تکلم، سفتی و درد مفاصل، مشکلات گوارشی، تاری دید، تورم پروستات، اختلال در عملکرد حافظه، چاقی و واکنش های پوستی. مخصوصاً برای زنان باردار و شیرده و نوزادان مضر است. مطالعات تحقیقاتی نشان داده است:

  • حداقل 25 درصد از جمعیت ایالات متحده به اسید گلوتامیک از منابع غذایی MSG واکنش نشان می دهند
  • مطالعه ای توسط Ohguro نشان داد که قرار گرفتن در معرض MSG در حیوانات طی یک دوره 3-6 ماهه منجر به خطر قابل توجهی برای آسیب شبکیه چشم می شود.
  • در سال 1998، EPA استفاده از اسید گلوتامیک آزاد فرآوری شده را برای سمپاشی میوه ها، غلات و سبزیجات تایید کرد.
  • مقاله‌ای در سال 1999 در مجله‌ای با بررسی همتایان به نام «مسمومیت/ایمنی اسید گلوتامیک آزاد فرآوری‌شده (MSG): مطالعه‌ای در سرکوب اطلاعات»، نشان داد که حیوانات آزمایشگاهی در معرض ضایعات مغزی، اختلالات عصبی غدد درون‌ریز و چاقی هستند. شرایط بیماری مانند ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک، انحطاط پیشرونده نورون ها و سلول های حرکتی مغز)، بیماری آلزایمر، تشنج و سکته مغزی با مصرف مشتقات گلوتامات مرتبط است.

MSG یا مونوسدیم گلوتامات بیش از چهل نام مختلف دارد. این یک سم عصبی است که مانند یک سم عمل می کند و با تحریک سلول های عصبی در سیستم عصبی مرکزی به حالت تحریک پذیری می رسد که می تواند منجر به انحطاط عصبی شود. جزء اصلی آن، اسید گلوتامیک، می تواند به هیپوتالاموس مغز (که کنترل وزن را تنظیم می کند) نفوذ کند، با شکستن “سد خونی مغزی” طبیعی، بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد و باعث مشکلات بیشتر سلامتی می شود. تولید MSG ارزان است و توسط بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی برای شام یخ زده، سوپ، چاشنی، شیر خشک نوزادان، غذای فرآوری شده کودک، شیک، غذاهای میان وعده و غیره استفاده می شود. همچنین توسط بسیاری از رستوران ها، سوپرمارکت ها و کافه تریاهای مدارس استفاده می شود. در حال حاضر FDA مقررات بسیار کمی دارد. طبق کتاب “Excitotoxins: The Taste That Kills” نوشته دکتر راسل بلیلاک:

مواد افزودنی حاوی MSG: مونوسدیم گلوتامات، اسید گلوتامیک، پروتئین هیدرولیز شده، سدیم و کازئینات کلسیم، عصاره مخمر، پروتئین بافت، مخمر اتولیز شده، آرد جو دوسر هیدرولیز شده

افزودنی هایی که اغلب حاوی MSG هستند: عصاره و طعم دهنده مالت، مالتودکسترین، بویلون، آبگوشت، استاک، طعم دهنده طبیعی، طعم دهنده طبیعی گوشت گاو یا مرغ، چاشنی، هر چیز غنی شده با پروتئین، سس سویا، هر چیز فوق پاستوریزه یا تخمیر شده

افزودنی هایی که ممکن است حاوی MSG یا Excitotoxins باشند: آنزیم ها، کنسانتره و ایزوله پروتئین سویا، کنسانتره پروتئین آب پنیر، کاراگینان، ژلاتین، شربت برنج

FDA برای هشدار دادن به مصرف کنندگان در مورد خطرات مصرف MSG بسیار کم انجام داده است. در حال حاضر هیچ مقرراتی وجود ندارد که تولیدکنندگان مواد غذایی را ملزم کند که مقادیر MSG تولید شده در غذاهای فرآوری شده را به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، FDA اجازه می دهد بسیاری از مواد حاوی MSG طبقه بندی و تحت نام های گروه بندی شوند. طعم دهنده ها، طعم دهنده ها، طعم دهنده های طبیعی یا طعم دهنده های طبیعی. فقط مونو سدیم گلوتامات و پروتئین هیدرولیز شده باید فاش شوند و حدود 35 عبارت مخفی دیگر MSG باقی می ماند که شرکت های مواد غذایی مجبور نیستند برای مصرف کنندگان منتشر کنند.

MSG و اسید گلوتامیک مواد شیمیایی خطرناکی هستند که بسیاری از شرکت ها و مؤسسات مواد غذایی از آنها برای بهبود طعم غذا استفاده می کنند. حذف غذاهای حاوی این سموم خطرناک در رژیم غذایی برای سلامتی شما بسیار مفید است و به خصوص مادران باردار، نوزادان و کودکان باید از مصرف آن اجتناب کنند. و مثل همیشه، مواد تشکیل دهنده در برچسب مواد غذایی خود را درک کنید!