خسته از همبرگرهای گوشت گاو – در عوض این گزینه های جالب را امتحان کنید

همبرگر یک غذای کلاسیک آمریکایی است که بسیار دوست داشتنی است، زیرا یک نان گوشتی آبدار را با نان کنجدی و انواع تاپینگ ترکیب می کند. آمریکایی ها تقریباً در همه رویدادهای خارج از منزل مانند باربیکیو برگر را کباب می کنند. بسیاری از رستوران ها و غذاخوری ها در سراسر کشور به طعم و بافت همبرگرهایی که درست می کنند افتخار می کنند. اکثریت بزرگی از همبرگرهای مصرف شده در ایالات متحده از گوشت گاو تهیه می شود زیرا به طور کلی پذیرفته شده است که این برگرها خوشمزه ترین هستند. با این حال، مردم به طور فزاینده ای به دنبال راه هایی برای به روز رسانی این وعده غذایی سنتی هستند تا با انواع ترجیحات و محدودیت های غذایی مطابقت داشته باشند.

اگر می خواهید چیزی متفاوت از همبرگر گوشت گاو را امتحان کنید، می توانید از گوشت بره یا خوک چرخ شده برای تغییر استفاده کنید. سوسیس ساییده شده نیز یک افزودنی عالی برای کیک همبرگر است. شما می توانید با گوشت های مختلفی که دوست دارید، ابتکار عمل کنید و از ترکیب های مختلف گوشت ها پت ها درست کنید. افزودن گوشت سوسیس به گوشت چرخ کرده به آن طعم بسیار تند می دهد که بسیار محبوب است. بوقلمون ساییده شده نیز این روزها بسیار پرطرفدار است زیرا به عنوان یک گزینه کم چرب در نظر گرفته می شود. مرغ خیلی محبوب نیست، اما می توانید از آن استفاده کنید زیرا سطح چربی و کلسترول پایینی دارد.

شما همچنین می توانید برگرهای بسیار خوشمزه و سالم را از مواد گیاهی مانند قارچ، لوبیا سیاه، توفو یا پروتئین گیاهی بافت دار درست کنید. این همبرگرها روشی عالی برای اطمینان از اینکه گیاهخواران در یک باربیکیو یا پیک نیک احساس غفلت نمی کنند هستند.

برای اینکه همبرگرهایتان واقعاً خوشمزه شود، لازم نیست خود را به مواد اولیه کاهو، پنیر، ترشی و پیاز محدود کنید. بسیاری از سرآشپزها به استفاده خلاقانه از مواد مختلف برای خوشمزه کردن همبرگرهای خود افتخار می کنند. برخی از مواد نرم تر از بقیه هستند و بنابراین باید با پودر سوخاری غلیظ شوند.