خانواده ها در طول شیوع کرونا نگران کمبود دارو و اقتصاد خود بودندساعت: 12:19
تاریخ انتشار: 1401/03/27
کد خبر: 1876548

مصطفی اگلیما تصریح کرد: در زمان شیوع کرونا خانواده ها دغدغه پزشکی، اقتصادی و جانی عزیزان خود را داشتند و ما به دنبال ارائه راهکارهایی برای رفع این نگرانی ها بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مصطفی اگلیما رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران وی با اشاره به حمایت انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران از بیماران مبتلا به بیماری‌های عروق کرونر قلب در زمان شیوع، گفت: کرونا پس از ورود به کشور، از ابتدا بر روی 5000 نفر مطالعه را آغاز کردیم تا متوجه شویم این ویروس چه مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است.

وی گفت: بسیاری از مردم نگران این هستند که چگونه عزیزان خود و دیگران را از دست بدهند و برخی نیز نگران شغل خود هستند که با شیوع بیماری عروق کرونر قلب، شغل خود را از دست می دهند (بیشتر خوداشتغال هستند). دادن.

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران گفت: در واقع در زمان شیوع کرونا خانواده‌های زیادی نگران کمبود داروهای مورد نیاز برای درمان خود و اطرافیانشان بودند و دارو را در اختیار آنها قرار دادیم.

اکلیما گفت: با این حال اسامی خانواده های نیازمند را به دستگاه ها و سازمان های مربوطه داده ایم و از این نهادها برای خانواده های فقیر کمک گرفته ایم.

وی گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و سایر نقاط جهان، بیکاری افزایش یافته است.

رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران تاکید کرد: پرستاران در زمان کرونا در واقع گل کاشتند و با از خود گذشتگی جان بیماران را نجات دادند.

اگلیما در بخشی دیگر از گفت و گو با «تهران نیوز» با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: هدف انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران ارائه راهکار برای مقابله با فقر، سرقت و پیشگیری به دولت است. گسترش اعتیاد در جامعه و … چه باید کرد.

وی گفت: آمار آسیب‌های اجتماعی در بخش‌های مختلف به دستگاه‌های دولتی ذیربط تحویل داده شده است و باید ابتدا علل آسیب‌های اجتماعی مشخص شود و سپس برای کاهش آن اقدام شود.

پایان پیام / *