حکومت صهیونیستی نماد نژادپرستی و نفرت استساعت: 23:27
تاریخ انتشار: 1401/03/30
کد خبر: 1877412

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: رژیم صهیونیستی به سیاست های نژادپرستانه و نفرت انگیز خود شهرت دارد و تلاش نماینده این رژیم برای جنجال آفرینی و دروغ پردازی در رسانه ها علیه دیگران نمی تواند این سیاست ها را پنهان کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به مناسبت 28 خرداد روز جهانی رفع تبعیض، “مجید تخت روانچی” سفیر و نماینده دائم کشور از نامگذاری جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد. روژ گفت و گسترش توهین به مردم بر اساس اعتقادات مذهبی آنها یک چالش اساسی برای ترویج مدارا است.

وی گفت: جوامع مسلمان در کشورهای مختلف به دلیل گسترش نفرت، تبعیض و خشونت در رنج هستند. این روند در برخی از کشورها به اقدامات سیاسی از جمله محدودیت حجاب، سوزاندن قرآن و توهین به نمادهای مذهبی منجر شده است زیرا برخی از دولت ها و رسانه های ضداسلامی اقدام به تبلیغ آن ها علیه اقدامات گروه های ضد اسلامی می کنند.

وی بر لزوم توجه ویژه به موضوع آزار و اذیت زنان و دختران مسلمان به دلیل حجاب تاکید کرد و افزود: این گونه گرایشات اسلام هراسی زمینه مساعدی را برای خشونت و افراط گرایی خشونت آمیز ایجاد کرده است که تهدیدی جدی برای انسجام اجتماعی و همچنین تهدیدی جدی است. امنیت. و رفاه همه جوامع.

نماینده دائم کشورمان با رد اظهارات نماینده رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم به حق به سیاست های نژادپرستانه و نفرت انگیز خود شهرت دارد و نماینده این رژیم اقدام به جنجال آفرینی و دروغ پردازی علیه دیگران می کند. ، نمی توان این سیاست ها را پنهان کرد.

بر اساس قطعنامه سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد، 18 ژوئن به عنوان روز جهانی نفرت نامگذاری شده است.

پایان پیام/