حمله پهپادی به پالایشگاه نفت روسیهساعت: 21:01
تاریخ انتشار: 1401/04/01
کد خبر: 1877938

رسانه ها گزارش دادند که یک پهپاد منتسب به اوکراین به یک میدان نفتی بزرگ روسیه در غرب این کشور حمله کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ خبرگزاری ها گزارش می دهند که هواپیماهای بدون سرنشین اوکراینی روز چهارشنبه به یک پالایشگاه نفت روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین حمله کردند.

به گزارش وب سایت خبری الجزیره، مدیر ایستگاه نفت گفت: حمله پهپادی به یک پالایشگاه نفت روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین آتش سوزی و دود سیاه ایجاد کرد و عملیات در آنجا متوقف شد.

این بمب در ساعت 8:40 صبح به وقت محلی در مقابل یک پالایشگاه نفت نووساختینسک در منطقه روستوف روسیه منفجر شد و به یک کارخانه تقطیر اصابت کرد. به گفته مدیریت تاسیسات، حمله دوم در ساعت 9:23 صبح به وقت محلی به ذخایر نفت خام در پالایشگاهی که بزرگترین تامین کننده فرآورده های نفتی در جنوب روسیه است، رخ داد، اما به گفته مدیریت تاسیسات، هیچ کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

این پالایشگاه در جنوب غربی روسیه و تنها 8 کیلومتر (پنج مایل) از مرز اوکراین واقع شده است.

این پالایشگاه در بیانیه ای اعلام کرد: در نتیجه فعالیت های تروریستی در مرزهای غربی و در منطقه روستوف، دو پهپاد به تاسیسات فناوری نووشاکتینسک حمله کردند.

واسیلی گلوبوف، فرماندار روستوف نیز گفت که این پالایشگاه فعالیت خود را متوقف کرده است. وی گفت: قطعاتی از دو پهپاد در این پالایشگاه کشف شد.

این پالایشگاه روز چهارشنبه پس از یک رشته انفجار و آتش سوزی در غرب روسیه در بحبوحه جنگ این کشور در اوکراین مورد حمله قرار گرفت. مقامات اوکراینی هنوز به این حمله واکنشی نشان نداده اند.

سرگئی آکسیونوف، رئیس شبه جزیره کریمه نیز روز دوشنبه اعلام کرد که به سکوی نفت و گاز چرنومورن اوکراین حمله کرده است. 109 نفر در دکل مشغول به کار بودند، 94 نفر تخلیه شدند، سه نفر مجروح و هفت نفر تلف شدند.

شرکت Chernomore مستقر در کریمه یک شرکت 100٪ دولتی است. فعالیت اصلی این شرکت تولید گاز طبیعی و میعانات گازی بوده و دارای مجوز اکتشاف و تولید هیدروکربن در دریای سیاه و آزوف می باشد.

براساس گزارش‌ها، اوکراین در پی درگیری‌های جاری بین دو کشور از 26 مارس سال گذشته به میادین نفتی روسیه در دریای سیاه حمله کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از 26 مارس دستور اقدام نظامی در اوکراین را صادر کرده است. این فرمان تنها چند روز پس از آن صادر شد که مسکو استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت.

پایان پیام/