حمله نظامی رژیم صهیونیستی به فلسطینیان معترض به اشغالگریساعت: 03:11
تاریخ انتشار: 1301/06/27
کد خبر: 1897905

منابع خبری شنبه شب از حمله نظامیان صهیونیست به معترضان علیه اشغالگری و جنایات شهرک نشینان رژیم صهیونیستی در جنوب کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ فلسطینیان در روستای «الطوانه» در منطقه «مسافر یطا» در جنوب الخلیل تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی با حمله به نشست اعتراضی فلسطینیان، به سمت آنها بمب صوتی و گاز اشک آور پرتاب کردند و تعدادی از آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این گزارش می افزاید: در این نشست در اعتراض به اشغال منطقه توسط رژیم صهیونیستی، بسیاری از نظامیان صهیونیست دستگیر شدند.

رژیم صهیونیستی از دهه هشتاد قرن گذشته مصافیر یاتا را به عنوان «میدان تیر 918» برای توسعه منطقه آموزش نظامی خود معرفی کرد و دیوان عالی این رژیم مساحتی بیش از 3100 هکتار در امتداد سرزمین های اشغالی اعلام کرد. کرانه باختری همچنان یک منطقه نظامی است و ساکنان آن را فصلی و موقت می نامد.

اخراج ساکنان این منطقه در صورت انجام، بزرگترین آوارگی اجباری فلسطینی ها از سال 1967 خواهد بود، اما ساکنان محلی این منطقه تاکنون به دلیل فشارهای بین المللی از ترک خانه های خود خودداری کرده اند.

ساکنان محلی این منطقه ده‌ها سال است که با آزار و اذیت و تهاجم نظامی صهیونیست‌ها روبرو بوده‌اند، اما با پایان نارضایتی‌های آنها در دادگاه اسرائیل به نفع نظامیان این رژیم، خطر اخراج آنها را بیش از پیش تهدید می‌کند.

سازمان ملل و اتحادیه اروپا حکم دادگاه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و خواستار توقف اخراج فلسطینیان محلی شدند.