حقیقت در مورد رژیم های مایع و چگونگی کاهش وزن و کاهش وزن!

آیا می خواهید وزن کم کنید یا سریع پاره شوید؟ آیا برای انجام این کار به رژیم غذایی مایع فکر می کنید؟ قبل از اینکه تصمیم نهایی را در مورد اهداف آینده خود بگیرید، مهم است که واقعاً کاری را که انجام می دهید، انجام ندهید، بالاخره سلامت و رفاه آینده شما در خطر است. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که وقت و انرژی خود را روی چیزی که برای شما مناسب نیست سرمایه گذاری کنید. در اینجا منشا رژیم‌های مایع را بیان می‌کنیم و آن را تا امروز دنبال می‌کنیم و نکات مثبت و منفی چنین رویکردی برای کاهش وزن را به شما نشان می‌دهیم. در اینجا می رویم:

اولین رژیم‌های غذایی مایع را می‌توان به دهه 1930 ردیابی کرد، جایی که دکتر استول “کمک رژیمی” در سالن‌های زیبایی آن زمان تبلیغ شد، سپس رژیم‌های پروتئین مایع در دهه 1970 مانند “رژیم غذایی آخرین شانس” آمد که با رژیم غذایی کم همراه شد. رژیم های کربوهیدراتی دهه 1990 اکنون در دوران مدرن رژیم غذایی مایع به شکل نوشیدنی های کنسرو شده خریداری شده از فروشگاه های محلی است.

روزهای مایع همیشه ایمن نبوده اند و در واقع برخی از مردم معتقدند که هنوز ایمن نیستند. خطر واقعی در این واقعیت نهفته است که رژیم غذایی مایع ممکن است تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای حفظ زندگی را در اختیار شما قرار ندهد. در واقع 58 مورد مرگ و میر بزرگسالان در سال 1977 بر اساس FDA از افرادی که از این رژیم های غذایی سخت پیروی می کردند گزارش شد.

ممکن است فکر کنید چنین اتفاقاتی آنها را برای همیشه از بین می برد، اما به لطف تجسم های مختلف آنها به اشکال مختلف بازمی گردند و البته علاقه بی پایانی از سوی افرادی دریافت می کنند که ناامید از کاهش وزن یا پاره شدن سریع هستند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، یک شرکت در یک روز پس از نمایش اپرا وینفری در دهه 1980، بیش از یک میلیون تماس دریافت کرد، زمانی که او نام برنامه رژیم غذایی مایع را که در آن زمان استفاده می کرد، نادیده گرفت.

امروزه رژیم‌های 100% مایع معمولاً در بسیاری از مکان‌ها یافت نمی‌شوند، بلکه معمولاً شامل این می‌شوند که شرکت‌کننده باید حداقل مقداری غذای کامل را در طول روز بخورد، اما آنها با نوشیدنی‌های غذایی مایع کنسرو شده پر شده‌اند.

تأثیر پیروی از آنها این روزها در ابتدا این است که افراد ممکن است وزن خود را کاهش دهند و حتی گاهی اوقات به سرعت پاره می شوند. با این حال، بخشی که درست نیست این است که شما نمی توانید به سادگی با پیروی از یک رژیم غذایی کامل، به نتایج یکسانی دست پیدا کنید. بخش دیگر این است که پیروی از یک رژیم غذایی مایع به شما یاد نمی دهد که چگونه وزن خود را به شیوه ای سالم در طول زندگی حفظ کنید و در دراز مدت این رژیم ها اغلب به طور کامل جواب نمی دهند و در اینجا دلیل آن است.

برخی از این رژیم‌ها در گروه رژیم‌های کم کالری نیز قرار می‌گیرند که به این معنی است که میزان انرژی مورد نیاز روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کاهش می‌یابد.

این به چه معناست و چرا این برای کاهش وزن مضر است، مطمئناً چنین کمبودی برای کاهش وزن خوب است؟ متاسفانه این کاملا اشتباه است و تله ای است که افراد زیادی در آن گرفتار می شوند و می تواند تلاش های کاهش وزن آنها را خراب کند. در اینجا دلیل آن است:

1) رژیم‌های کم کالری باعث می‌شوند بدن شما «پاسخ گرسنگی» را آغاز کند. هنگامی که بدن شما کالری دریافتی خود را به شدت کاهش می دهد، با تلاش برای حفظ انرژی باقیمانده و نگه داشتن آن به منظور زنده نگه داشتن خود واکنش نشان می دهد. اساساً این کار را با کاهش سرعت متابولیسم بدن و آماده شدن برای افزایش وزن به محض اینکه فرصت پیدا کرد انجام می دهد. البته هر دوی اینها کاملاً با کاهش وزن مخالف هستند.

2) رژیم های مایع عادات غذایی خوب را برای زندگی به شرکت کننده آموزش نمی دهند و فقط راه حل سریع را ارائه می دهند. این بدان معنی است که وقتی رژیم متوقف شود، حداقل تمام وزن را دوباره جمع می کنند! آن‌ها همچنین می‌توانند نگرش‌های ناسالمی نسبت به غذاها ایجاد کنند که در درازمدت آنها را بیشتر رنج می‌دهد.

3) اغلب مکمل های رژیم غذایی مایع انرژی را به شکل مواد قندی بالا مانند شربت ذرت فراهم می کند. این قند بسیار تصفیه شده ای است که در ایالات متحده به دلیل سطح بالای چاقی در جمعیت عمومی مورد سرزنش قرار می گیرد. به خودتان لطف کنید و حداقل لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید! غذاهای سالم آنها نیستند.

4) حتی اگر تصادفاً به یک مکمل رژیم غذایی مایع سالم و سالم برخورد کنید، آیا واقعاً فکر می کنید که این مکمل کاری را انجام می دهد که غذای کامل نمی تواند؟ این نیست! تمام مواد تشکیل دهنده را می توان در غذاهای روزمره پیدا کرد، آنها حاوی هیچ فرمول معجزه آسایی برای کاهش وزن نیستند، اگرچه اغلب بازاریابی آن ها شما را باور می کند!

تنها جایی که یک مکمل رژیمی مایع می تواند بازی کند این است که در زمانی که عجله دارید و زمانی برای تهیه یک وعده غذایی مناسب ندارید و با کمی برنامه ریزی قبلی که باید از آن اجتناب کنید، کالری دریافت کنید. با این حال، لطفاً به خاطر داشته باشید که حتی جدیدترین گران‌ترین نوشیدنی‌های پودری مایع هرگز به اندازه غذای معمولی مغذی یا غنی‌شده با ویتامین‌ها نخواهند بود، ما هنوز نمی‌توانیم در این امتیاز طبیعت را شکست دهیم. در واقع خوردن غذاهای کامل یک مزیت کاهش وزن دارد زیرا در واقع به انرژی برای بدن برای هضم غذا نیاز دارد که رژیم غذایی مایع به آن نیاز ندارد بنابراین به فرآیند سوزاندن کالری کمک می کند.

بنابراین، پس از همه این‌ها، ممکن است از خود بپرسید که دقیقاً چگونه باید سریع پاره شویم یا به طور دائم وزن کم کنیم. حقیقت این است که دانشمندان بارها و بارها به ما ثابت کرده اند که بدن چگونه کار می کند. آنها به ما نشان داده‌اند که کار با سیستم‌های بدن به‌جای مقابله با آنها می‌تواند کاهش وزن را تضمین کند. اگر به نظر می رسد چیزی است که می خواهید بیشتر در مورد آن بدانید، پیوندهای زیر را دنبال کنید.