حقایق مد

مد هر روز تغییر می کند. همگام شدن با مد دشوار است. شور و شوقی در جوانان برای پیروی از روند مد وجود دارد. مد منعکس کننده تغییر و تنوع است.

مد چیزی است که مردم یا آن را دوست دارند یا از آن متنفرند. در طول اعصار، سبک های مختلف مد آمده اند و رفته اند و بسیاری از آنها پس از چند سال به فروشگاه های لباس ما باز می گردند. برخی از مردم نمی توانند از روندهای اخیر پیروی کنند، در حالی که برخی دیگر نمی توانند به اندازه کافی از جدیدترین سبک ها استفاده کنند. چه آن را دوست داشته باشید و چه از آن متنفر باشید، از این حقایق جالب مد لذت خواهید برد

پنبه پرمصرف ترین ماده پوشاک است، اما تنها در اواسط دهه 1800 رایج شد، زمانی که پنبه پاک کن الی ویتنی جدا کردن الیاف پنبه را از دانه ها آسان کرد. شواهد نشان می دهد که اولین لباس ها به حدود 100000 تا 500000 سال پیش برمی گردد. سوزن های ساده ساخته شده از استخوان حیوانات برای اولین بار حدود 30000 سال پیش ظاهر شدند. نام بیکینی برگرفته از جزیره بیکینی آتول بود، جایی که ارتش ایالات متحده در حال آزمایش بمب های خود در جنگ جهانی دوم بود. این نام به این دلیل بود که خالق آن، لوئیس رارد، معتقد بود لباس آشکار شوکی مانند بمب اتمی ایجاد می کند. اندازه‌های اسمی لباس‌های زنانه در طول سال‌ها در پدیده‌ای به نام «سایز روشویی» افزایش یافته است. یک لباس سایز 8 با نیم تنه 32 اینچی در سال 1967 امروزه سایز 0 در نظر گرفته می شود. 10 تا 25 درصد از زنان غربی سوتین نمی پوشند و 75 تا 85 درصد از زنانی که سایز نادرست می پوشند. دکمه پیراهن مردانه در سمت راست و زنانه در سمت چپ.

انسان میل به تغییر دارد. تغییر به زندگی ادویه و طعم می بخشد. این یکی از دلایل مهم علاقه به مد است. هیچ کس چیزهای معمولی و قدیمی را دوست ندارد. با پیروی از آخرین روندهای مد، جوانان سعی می کنند نشان دهند که جدید و جذاب هستند. مدها عامل اصلی پیشرفت تمدن بوده اند. در واقع، مد و رفاه روابط نزدیکی دارند. مدها مسری هستند. هنگامی که افراد با یکدیگر ملاقات می کنند، ارتباط آنها با یکدیگر مدها و سبک ها را به مد می آورد. مردان و زنان جوانی که در ادارات، مؤسسات آموزشی و غیره حضور دارند به راحتی از مدها تقلید می کنند.

پوشاک همواره بخش مهمی از جامعه بوده و شواهدی از اولین تمدن های بشری وجود دارد. در تاریخ، اقلیم، مذهب و عوامل سیاسی در ساخت، استایل و حتی رنگ لباس هایی که مردم می پوشیدند، نقش داشتند. امروزه، صنعت مد چند وجهی است، و در حالی که آب و هوا و مذهب هنوز برخی از عوامل در نحوه لباس پوشیدن ما هستند، تأثیرات بسیار بیشتری در انتخاب لباس ما وجود دارد. بارها و بارها، طراحان به سبک های تاریخی اشاره می کنند و آنها را به سمت روندهای مدرن سوق می دهند.