حضور جالب و مثبت نماینده دولت در جمع دانشجویان معترض/«بحث بهترین راه حل است»ساعت: 21:19
تاریخ انتشار: 1301/07/26
کد خبر: 1904285

نماینده دولت عصر امروز در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علامه حضور یافت اما وی در جمع جمعی از دانشجویان بود که بیرون سالن تجمع کرده و شعار سر دادند و نماینده دولت نشست. با آنها صحبت کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی بهادری ظهرمی سخنگوی دولت امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران حضور یافت و در جلسه پرسش و پاسخ با آنان با موضوع باز شرکت کرد.

این حضور نماینده دولت در هفته گذشته در حالی اتفاق افتاد که دانشگاه های کشور شاهد برگزاری جلساتی در برخی شهرها بودند و برخی تصور می کردند این حضور منجر به جنجال و مشاجره و حتی برخی تحرکات خشونت آمیز خواهد شد، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه با وجود برخی شعارهای اولیه. توسط هیئت دانشجویی، صبوری نماینده دولت و با رویکردی محاوره ای، سرانجام این وجود در فضایی خوب و مثبت پیگیری شد.

برخی از دانشجویان در مقابل سالن سخنرانی بهادری جهرمی تجمع کردند و شعارهایی سر دادند. اما پس از اتمام جلسه پرسش و پاسخ در داخل سالن، در جمعی از دانشجویان معترض خارج از سالن نیز حضور یافت و گفت و گو با آنها را آغاز کرد.

در نهایت این مراسم بدون درگیری بین دانش آموزان و نیروهای امنیتی به پایان رسید.

در شرایطی که فضای دانشگاه ها همچنان شاهد آتش سوزی است، این اقدام نماینده دولت جوان نمونه موفقی برای گشودن گفتمان بین جلسات دانشجویی و مستقیم بین مسئولان نهادهای مختلف با نسل جدید و سایرین است. مقامات با پاسخ به سوالات و گفتگو با آنها می توانند از سوء استفاده دشمنان جلوگیری کرده و تهدیدات احتمالی را به فرصت در میدان تبدیل کنند.