حذف ارز ترجیحی باید عملیاتی شود/ ضرورت تبیین مکانیسم جبرانی و فرآیندهای اجرایی برای طبقات محرومساعت: 10:23
منتشر شده در مورخ: 1401/02/16
شناسه خبر: 1836589

رحمانی گفت: :ارز ترجیحی نوعی رانت بوده و مافیا از این بهره مند شدند لذا جراحی اقتصادی بزرگ ضرورت دارد ولی چگونگی این آزادسازی و حذف ۴۲۰۰ باید برای طبقات محروم بیان شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه رحمانی، نماینده مردم مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون اصلاح ساختار ارزی اقتصاد کشور اظهار کرد: جراحی اقتصادی برای کشور نیاز اساسی است ولی باید ابتدا برای طبقات محروم و ضعیف جامعه مکانیسم جبرانی پیش بینی شود و سپس اقدامات اصلاحی در حوزه قیمت ها صورت بگیرد تا تنش و فشار مضاعف ایجاد نشود.

وی افزود: اصل حذف ارز ترجیحی صحیح است و حتما باید عملیاتی شود ولی باید در حوزه اجرا و فرآیندهای اجرا با مردم و علی الخصوص دهک های پایین صحبت شود و پیش بینی های لازم انجام شود.

این نماینده مجلس ضمن تأکید بر اینکه باید از ایجاد چالش های روانی برای جامعه جلوگیری شود گفت: ابتدا دولت به فکر آینده مردم و جبران این موضوع ناشی از آزادسازی قیمت‌ها باشد و بعد اقدام کند.

وی افزود: البته قطعا قائل به این هستیم که این ارز ترجیحی فسادآور است و سود و منفعتی برای مردم نداشته اما در حوزه اجرای حذف 4200 بحث داریم.

رحمانی ادامه داد: ارز ترجیحی رانت بوده و مافیا از این بهره مند شدند لذا جراحی اقتصادی بزرگ ضرورت دارد ولی چگونگی این آزادسازی باید برای طبقات محروم بیان شود.

وی ضمن تأکید بر حفظ قدرت خرید مردم در این نوسانات و تصمیم گیری ها خاطرنشان کرد: مکانیسم جبرانی را دولت باید پیش بینی کند چراکه مردم از نوسانات حوزه قیمت ها و یارانه ها مردم منتفع نمی‌شوند و تبیین مسئله اهمیت بسزایی دارد.

انتهای پیام/