حجاب تنها راه زدودن فساد و زنا از جامعه اسلامی استساعت: 16:34
تاریخ انتشار: 1301/04/17
کد خبر: 1881773

امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف تنها راه رفع فساد و زنا در جامعه اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش یزدرسا ، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوا و پرهیز از گناهان دعوت کرد و خداوند را حاضر و ناظر بر همه اعمال خود بدانند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روز عرفه گفت: روز عرفه، روز استجابت دعاست و کسانی که دعای عرفه را می خوانند باید در این دعا فکر کنند و ببینند امام حسین (ع) چگونه این دعا را انجام داده است. . برکات خداوند در این روز دریافت می شود. دعا به حساب می آید.

ناصری با بیان اینکه فردی که نماز نمی خواند و در نماز تنبلی می کند، با خالق خود قهر می کند، افزود: تمام زندگی دنیوی و اخروی ما دست خداست و همه چیز به حساب اوست و همه ما نیز باید همینطور. مسئولیت اعمال خود را بپذیریم.

بزرگان دین و ائمه معصومین (ع) شبانه روز به درگاه خداوند متعال مناجات می کردند و می گریستند و می گفتند: با اینکه معصوم بودند، ترسیدند زیرا نعمت های الهی را با شکر به جا نمی آوردند. آنها دارند.

امام جمعه یزد با اشاره به بخشهایی از دعای عرفه تصریح کرد: امام حسین (ع) و همه ائمه معصومین از دوری خدا می ترسند و در همه دعاهایشان قرب الهی را دوست دارند.

ناصری ادامه داد: هدف زندگی سعادتمندانه ما ارتباط با خداوند متعال است و هرکس در مسیر یاری بندگان خدای متعال قدم بگذارد، یکی از راه های ارتباط با خداوند متعال را در پیش گرفته است.

خطیب جمعه یزد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت مسلم بن عقیل گفت: مسلم رهرو شهدای کربلا و یار امام حسین (ع) بود.

وی تصریح کرد: مسلم از سوی امام حسین(ع) برای تفحص در منطقه کربلا برای زیارت فرستاده شد، اما در اثر دسیسه های یزیدیان مظلوم واقع شد و به شهادت رسید.

ناصری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بحث حجاب و عفاف، استواری جامعه اسلامی و سلامت دینی، فردی، امنیتی و اخلاقی است، خاطرنشان کرد: این امر موجب می شود تا جامعه اسلامی از حیث عفاف و عفاف برآید. قوانین زیادی ذکر شده است.

وی گفت: اسلام از ابتدا چاره اندیشی کرد و برای فساد، آلودگی، گناه، هر چیزی که زن را ابزار ساخت، حکم صادر کرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: زن فرد جامعه است اما یکی از راه هایی که غرب برای گسترش فساد و زنا و فراموشی مردم از خدا استفاده می کند زیر سوال بردن عفاف و حجاب در جوامع خودشان است. خودشه.

ناصری با اشاره به حوادث اندلس گفت: مبارزه با اسلام و مسلمین در منطقه به گونه ای بود که اسلام در منطقه نابود شد و تنها نام اسلام باقی ماند.

وی ادامه داد: در کشور ما در زمان رضاشاه، یکی از بزرگترین جنایتکاران قرن، حجاب اختراع شد و نیات غرب در کشور ما اجرا شد، اما همه دیدیم که جنایت، بی نظمی، فساد و زنا کشور را در نوردید.

امام جمعه یزد گفت: برای اینکه کشورمان از فساد زنده شود و خواست و فطرت خداوند، صلاح و عزت و سلامت خانواده حاکم شود، باید موضوع عفاف و حجاب بازگردد و زنان بار دیگر پوشیده شوند. حجاب و حرمت و حفظ آبروی آنها و آنچه اسلام می گوید مراقب باشید.

ناصری تاکید کرد: زنان و مردم می توانند با هم کار کنند اما باید به گونه ای تربیت شوند که به همدیگر به دیده حقارت نگاه نکنند.

وی با اشاره به اینکه عده ای در صدد فرهنگ سازی حجاب در جامعه اسلامی هستند، اظهار داشتند: سعی دارند ما را از خشنودی و قرب الهی دور کنند.

ناصری با بیان اینکه بی حجابی و بی حجابی گناه است و باید فضیلتی جایگزین آن شود، بیان کرد: عده ای در صدد شکستن مرزها و روی آوردن به شهوات و رذیله ها هستند تا جامعه اسلامی را فلج کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: دولت باید فکری به حال این مشکل کند و اجازه ندهد عده ای به نام گردشگری اقدام به ترویج برهنگی و بدحجابی کنند چرا که جوانانی که به دنبال هوس و هوس هستند دیگر دنبال کار و پیشرفت نخواهند بود. اهداف غرب را در کشور ما محقق خواهد کرد.

ناصری بیان کرد: مسئولان باید در این زمینه فکر و اقدامات لازم را انجام دهند تا جوانان ما با این تهاجم فرهنگی نابود نشوند.

وی تاکید کرد: همه ما باید در جامعه اسلامی سلاح امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشیم و بدانیم که از هر 10 تذکری که می دهیم، اگر حتی دو تذکر مؤثر واقع شود، آثار مثبتی در جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/