جلوگیری از دیابت نوع 2 و چاقی

من داستان‌های دلخراش زیادی را در یوتیوب در مورد کودکان مبتلا به بیماری‌های کشنده تماشا کرده‌ام که در نهایت جان این کودکان کوچک و والدین را می‌گیرد تا اینکه نپرسند چگونه خداوند جان فرزند کوچک من را گرفت. من به دنبال این سوال بودم و چیزی که پیدا کردم بسیار ناراحت کننده است.

تا کنون دریافته‌ام که خداوند به انسان شفای بسیاری از بیماری‌ها داده است، مشکل این است که انسان آنقدر حریص است که انسان ترجیح می‌دهد درمان را مخفی نگه دارد و از دارو‌هایی که برای ثروتمند نگه داشتن آنها و در عین حال تماشای آن‌ها طراحی شده است، پول زیادی به دست آورد. عزیزانت کم کم می میرند خداوند می فرماید انسان فطرت گناه آلودی دارد و ذاتاً شرور است. بدتر از این نمیتونم فکر کنم

من مدام در مورد تمام پیشرفت های پزشکی مدرن امروز می شنوم و می شنوم که ما امروز نسبت به 50 سال پیش وضعیت بسیار بهتری داریم. تا آنجا که به پیشرفت‌های پزشکی تروماتیک مربوط می‌شود، با این گفته موافقم، اما چه اتفاقی برای بقیه صنعت افتاد؟

آخرین بیماری که تا آنجا که می دانم درمان شد فلج اطفال در سال 1953 بود. حرفه پزشکی در 65 سال گذشته چه کار کرده است؟ به نظر من حرفه پزشکی امروزی بیشتر به فروش داروهای گران قیمت می پردازد تا درمان هر کسی.

در سال 2001 همسرم مبتلا به کبد چرب، دیابت نوع 2، کم کاری تیروئید، فشار خون بالا و افسردگی تشخیص داده شد. در شانزده سال گذشته پزشکان همسرم را حدود دوازده داروی مختلف مصرف کرده اند. هزینه این داروها برای شرکت بیمه به بیش از 3000 دلار در ماه یا 36000 دلار در سال رسید.

او دو نوع مختلف انسولین در روز مصرف می‌کرد و سه قرص مختلف برای دیابت نوع دو مصرف می‌کرد. او روزی یک قرص برای کم کاری تیروئیدش، سه قرص برای افسردگی و سه قرص دیگر برای فشار خون بالا می خورد.

به نظر می‌رسید که هر وقت به پزشک مراجعه می‌کردیم، می‌توانیم یک قرص دیگر را به خانواده داروهای خود اضافه کنیم. بعد از شانزده سال تصمیم گرفتم خودم این موضوع را بررسی کنم، زیرا بعد از این همه زمان و پول، همسرم نسبت به زمانی که شانزده سال پیش برای اولین بار نزد دکتر رفتیم، احساس بهتری نداشت.

دفعه بعد که همسرم به دکتر رفت من هم با او رفتم. من از اول دردسرهای همسرم شروع کردم و از دکتر پرسیدم برای از بین بردن کبد چربش چه کار کرده؟ دکتر او به من گفت که هیچ کاری نمی توانند برای کبد چرب انجام دهند و هیچ قرص جادویی وجود ندارد. از آنجایی که تمام مشکلات پزشکی او با یک کبد چرب شروع شد، فکر کردم که اینجا مکان خوبی برای شروع تحقیقات من است.

من شنیده ام که بسیاری از مردم اینترنت را مسخره می کنند، اما تا زمانی که شما “منبع را در نظر بگیرید” افراد بسیار باهوشی وجود دارند که پزشکی را به صورت رایگان آموزش می دهند. من به یک ساعت و نیم سخنرانی توسط رابرت اچ. لوستیگ MD، پروفسور UCSF در بخش غدد درون ریز گوش دادم. برنامه ای که گوش دادم «قند حقیقت تلخ» نام داشت. او در پایان سخنرانی خود اشاره کرد که سرکه سیب چربی کبد را حل می کند.

ما از یک قاشق غذاخوری سرکه سیب ارگانیک Braggs در هشت اونس آب تصفیه شده یک بار در صبح و یک بار در عصر استفاده کردیم. من می دانستم که حل کردن چربی کبدش مدتی طول می کشد زیرا بیش از شانزده سال است که این بیماری را دارد. بعد از حدود سه ماه او شروع به کاهش وزن کرد و احساس انرژی بیشتری کرد.

همسر من کمی بیش از یک سال از سرکه سیب استفاده کرد و از 153 پوند به 118 پوند رسید. سپس به دکتر او رفتیم و آزمایشات خون بیشتری را برنامه ریزی کردیم. بعد از صحبت با پزشکش، از او پرسیدم که آزمایش کبدش چه نمره ای گرفته است و دکترش به ما گفت که او دیگر کبد چرب ندارد و آزمایش خونش در محدوده طبیعی است.

با بازگشت کبد همسرم به حالت عادی، ما شروع کردیم به دنبال راه هایی برای جلوگیری از دیابت نوع 2 همسرم. من در یوتیوب دکتری به نام دکتر جیسون فانگ را تماشا می کردم. دکتر فانگ از دانشگاه تورنتو فارغ التحصیل شد و در حال حاضر مشغول طبابت در Cedars Sinai در لس آنجلس است.

دکتر فانگ چندین برنامه در یوتیوب دارد و من تا جایی که پیدا کردم گوش دادم. دکتر فانگ می‌گفت که سازمان پزشکی کنونی دیابت نوع 2 را به اشتباه درمان می‌کند. او گفت که دادن انسولین دیابتی مانند دادن الکل الکلی برای درمان اعتیادش است. او همچنین گفت که انسولین از چربی سوزی بدن شما جلوگیری می کند، بنابراین هر چه انسولین بیشتری مصرف کنید، چربی بیشتری دریافت می کنید. دکتر فانگ همچنین می گوید که دیابت یک مشکل رژیمی است که با رژیم غذایی مناسب قابل اصلاح است.

در 7 جولای 2018 همسرم رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب دکتر فانگ را دنبال کرد. بلافاصله تزریق دو نوع انسولین را که روزانه استفاده می کرد متوقف کرد و بعد از حدود پنج هفته مصرف قرص های دیابت خود را متوقف کرد. (Invokana، Januvia و Lisinopril).

زمانی که او برای اولین بار از رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب استفاده کرد، سطح قند خون او را سه بار در روز آزمایش می کردیم. قاعده کلی ما این بود که اگر قند خون او حدود 150 آزمایش شود، ما از آن راضی بودیم. ما در این رژیم متوجه شدیم که سطح قند او به تدریج شروع به کاهش کرد. وقتی سطح قند او در دهه 130 بالا رفت، یکی از قرص هایش را حذف کرد. وقتی سطح او به طور مداوم به 120 رسید، قرص دیگری را حذف می کرد.

کمی بیش از سه ماه طول کشید تا همسرم به طور کامل داروهای دیابت خود را کنار بگذارد. دکتر فانگ می گوید که هر چه مدت بیشتری به دیابت مبتلا شده باشید، مدت بیشتری طول می کشد تا به طور کامل از داروی دیابت حذف شوید. همسرم بیش از شانزده سال دیابتی بود.

به دلیل کاهش وزن، او دیگر به سه داروی خود برای فشار خون بالا نیاز ندارد. فشار خون او به طور مداوم در حدود 110 روی 70 است. از آنجا که او دیگر انسولین مصرف نمی کند، دیگر نیازی به داروهای خود برای کم کاری تیروئید ندارد. در پایان، اگر کسی را می شناسید که دیابت نوع دو دارد، به یوتیوب بروید و “دکتر جیسون فانگ” را تایپ کنید و توصیه های او را دنبال کنید.

همچنین اگر کسی را می شناسید که اضافه وزن دارد و نمی تواند وزن خود را کاهش دهد، به او اطلاع دهید که احتمالاً به دلیل کبد چرب است. صنعت غذا از شما می خواهد باور کنید که این به دلیل چربی بیش از حد در رژیم غذایی شما است. درست نیست! حقیقت این است که اضافه وزن به دلیل قند موجود در رژیم غذایی شماست.

دکتر فانگ می گوید که متابولیسم شما می تواند قند را به عنوان انرژی بسوزاند یا می تواند چربی را برای انرژی بسوزاند. به همین دلیل است که رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات موثر است. وقتی قند را از رژیم غذایی خود حذف می کنید، بدن شما شروع به سوزاندن چربی به عنوان سوخت می کند.

دکتر لوستیگ از “حقیقت تلخ شکر” اینگونه توضیح می دهد. هنگامی که غذای حاوی قند می خورید، کبد پردازش غذا را متوقف می کند و تمام منابع خود را برای پردازش قند اختصاص می دهد. سپس کبد شما پردازش غذا را متوقف می کند و غذا را به چربی تبدیل می کند.

همچنین ثابت شده است که شکر باعث سرطان می شود. در سال 1968 مطالعه ای انجام شد که در آن محققان موش ها را تحت رژیم غذایی ساکارز قرار دادند. بیش از نیمی از موش ها به سرطان مبتلا شدند. آن مطالعه سپس به سرعت خاموش شد. شما می توانید این مطالعه را با تایپ کردن در نوار گوگل “آیا شکر باعث سرطان می شود” بیابید.

امیدوارم هرکسی که به این توصیه نیاز دارد از آن استفاده کند و دست از کار نکشد زیرا آنچه من نوشتم کارساز است و حقیقت دارد.

مشکل پزشکی بعدی که روی آن کار می کنیم افسردگی همسرم است، او در حال حاضر سه دارو برای این کار مصرف می کند. من به شما اطلاع می دهم که چگونه کار می کند.