جزئیات جدید طرح آب رسانی از سد کوثر به بهمئیساعت: 20:16
منتشر شده در مورخ: 1401/02/18
شناسه خبر: 1837349

رئیس منابع آب بهمئی از خرید لوله‌های جدید آبرسانی از سد کوثر به شهرستان بهمئی با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان خبر داد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس؛ محسن افروزی گفت: کل خط انتقال پروژه آبرسانی به شهرستان بهمئی حدود 58 کیلومتر (46 کیلومتر خط انتقال اصلی و 12 کیلومتر خط انتقال فرعی) است، که با احتساب این 10 کیلومتر حدود 40 کیلومتر از لوله مورد نیاز خط انتقال اصلی طرح تاکنون خریداری شده و عملیات لوله گذاری و جوشکاری حدود 30 کیلومتر آن در حال حاضر انجام شده است.


 رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه طرح آبرسانی از سد کوثر به شهرستان بهمئی جز مصوبات سفر رئیس جمهور و هئیت محترم دولت به استان است، خاطر نشان کرد: روند اجرایی طرح بسیار خوب بوده، بطوری که ظرف کمتر از 3 ماه گذشته حدود 8 کیلومتر حفاری کانال و لوله گذاری انجام شده که در صورت تداوم روند قابل قبول فعلی تخصیص اعتبارات طرح می توان به اتمام طرح و بهره برداری کامل آن در سال 1402 طبق مصوبه سفر رئیس جمهور محترم به استان امیدوار بود.


وی در پایان از پیگیری های ویژه حجت الاسلام موحد،احمد زاده استاندار استان، فرماندار شهرستان بهمئی و مجموعه همکاران شرکت آب منطقه ای  برای جهش قابل توجه در تخصیص اعتبارات و تسریع در روند اجرایی این طرح تقدیر و تشکر کرد.


لازم به ذکر است که با افتتاح طرح آبرسانی به شهرستان بهمئی از سد کوثر در مجموع حدود 8.5 میلیون مترمکعب در سال آب تصفیه شده با دبی لحظه‌ای 355 لیتر در ثانیه انتقال داده می‌شود که از این مقدار به ترتیب 5.5 میلیون متر مکعب برای مصارف شرب شهری و روستایی و 3 میلیون متر مکعب جهت مصارف صنعتی استفاده می‌شود.


تصاویر /


انتهای پیام/

 

رژیم لاغری سریع