جریمه‌های سنگین برای محتکران و متخلفان واحد های صنفی در نظر گرفته شده است/ هیچ کالایی به بهانه برداشتن یارانه کالاهای اساسی حق افزایش نرخ نداردساعت: 16:43
منتشر شده در مورخ: 1401/02/25
شناسه خبر: 1838997

مدیر کل تعزیرات حکومتی در کارگروه اقدام مشترک عنوان کرد؛

ارسلان میری گفت: جریمه های متخلفان پنج برابر شده است که برای واحد متخلف با نصب پارچه و پلمپ آن واحد قبل از صدور رای قطعی از سوی قوه قضائیه توسط تعزیرات صورت می گیرد و برای نظارت جدی بر کالاها و خدماتی که مشمول برداشت یارانه نشده اند، تمام محدودیت های قانونی برداشته شده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ” راه آرمان ” ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در نشست کارگروه اقدام مشترک تنظیم بازار گفت:  هیچ کالا و خدماتی به بهانه افزایش نرخ کالاهای اساسی که یارانه آنها برداشته شده است، نباید افزایش قیمت پیدا کند، بنابر این همکاران اتاق اصناف در سراسر استان به استحضار مسئولین اتحادیه های خود برسانند که  هیچ کالا و خدمتی  افزایش قیمت آن پذیرفته نیست مگر اینگه از طریق مراجع قانونی و کمیسیون های تنظیم بازار اعلام شده باشد.


مدیر کل تعزیرات حکومتی به ترکیب گشت های ویژه نظارت اشاره کرد و گفت: بنا نیست فروشگاه های کوچکی مکرر مورد بازدید قرار بگیرند اما فروشگاه های زنجیره ای ، عمده فروشان و بنک داران در عرص بازرسی مورد غفلت قرار بگیرند بنابر این ترکیب گشت ها از صنعت و معدن، اتاق اصناف و بسیج مستضعفین تشکیل شده اند تا مراقب آرامش بازار باشند.

میری با بیان اینکه وزارت صمت در استان متولی بازرسی در سطح استان هستند، گفت: تعزیرات حکومتی متولی رسیدگی به تخلفات است اما ناظران و بازرسان مجموعه جهاد سازندگی، بسیج مستضعفبن و سایر مراجع نظارتی است، بنابر این ما با همراهی دادستان های سراسر استان نیز اماده ایم که در پروژه های کلان با این نهاد و در پروژه های خرد با دیگر نهادهای مجری با متخلفان برخورد کنیم.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گفت: بررسی و بازرسی از لوازم و تجهیزات پزشکی به علت تخصصی بودن به دانشگاه علوم پزشکی واگذار می شود زیرا در تخصص نهادهای نظارتی رسیدگی به این مورد، وجود ندارد.

میری اذعان کرد: ما از روز گذشته به کلیه اتاق های اصناف استان اعلام کرده ایم که هیچ گونه کالا و خدماتی با این استدلال که کالاهای اساسی تغییر نرخ داشته اند، پس نباید اصناف افزایش قیمت محصول داشته باشند که  به هیچ وجه پذیرفته نیست بنابر این با مجازات ها و جریمه های بسیار سنگینی واحدهای  متخلف روبه رو خواهد شد.

وی ادامه داد: بنا نیست که مکانیک، تاکسی دار و غیره و ذالک به بهانه های واهی افزایش قیمت برای خود اعمال کنند، بنابر این درخواست داریم از تمامی رسانه های دیداری، شنیداری و برخط به مردم اطلاع رسانی کنند تا اعضای اتحاد یه ها به علت تخلف واحد صنفی دچار مشکل نشوند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی در پایان خاطر نشان کرد: جریمه های متخلفان پنج برابر شده است که برای واحد متخلف با نصب پارچه و پلمپ آن واحد قبل از صدور رای قطعی از سوی قوه قضائیه توسط تعزیرات صورت می گیرد و برای نظارت جدی بر کالاها و خدماتی که مشمول برداشت یارانه نشده اند، تمام محدودیت های قانونی برداشته شده است.
انتهای پیام/