جراحی کاهش وزن

برای واجد شرایط بودن برای چنین جراحی (به استثنای لیپوساکشن، که به نظر می رسد برای هر کسی که مایل به پرداخت هزینه آن باشد، قابل دسترس است)، یک فرد باید به شدت چاق باشد، که به عنوان شاخص توده بدنی (BMI) 40 یا بیشتر تعریف می شود. افراد چاق با BMI 30 تا 39 در صورت داشتن شرایط سلامت مرتبط با وزن، مانند دیابت نوع 2، آپنه خواب یا بیماری قلبی، ممکن است واجد شرایط جراحی باشند.

در حدود سال 1975، یکی از دوستان دانشگاهی من تحت عمل جراحی بای پس معده قرار گرفت. او با وزن 600 پوند، سنگین ترین فردی بود که در آن زمان تحت عمل جراحی قرار گرفت. او وزن زیادی از دست داد، به حدود 300 پوند کاهش یافت، اما هرگز لاغر نشد. او مشکلات طولانی مدت زیادی در رابطه با بریدگی هایش داشت (اکنون این عمل به روش لاپاراسکوپی انجام می شود). آخرین باری که در سال 1981 به ملاقاتش رفتم، هنوز از مشکلات گوارشی و روده رنج می برد. فقط بگوییم که او وسایل نظافتی و لوازم بهداشتی را در حمام خود نگه می داشت و اغلب از آنها استفاده می کرد.

من ارتباطم را از دست داده‌ام، بنابراین نمی‌توانم دقیقاً به یاد بیاورم که او چه زمانی درگذشت، اما او احتمالاً حدود 40 سال سن داشت. اما این امکان وجود دارد که بدون عمل او زودتر از دنیا می رفت. نمی‌دانم کاهش وزن ارزش استرس جراحی و عواقب آن را داشت یا نه.

اساساً بخشی از روده کوچک از سیستم گوارشی خارج می شود بنابراین کالری زیادی جذب بدن نمی شود. متأسفانه، این هضم ناقص به این معنی است که برخی از غذایی که می خورید به طور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرند و بنابراین باید دفع شوند. از این رو مشکلات حمام دوست من است.

و همچنین به این معنی است که مواد مغذی موجود در غذای شما نیز به طور کامل استفاده نمی شود. و تغذیه چیزی است که ما از غذا به آن نیاز داریم. برای همین باید بخوریم.

احتمال مرگ بر اثر جراحی بای پس معده در سال 1998 یک در 100 بود، اما تا سال 2004 به یک در پانصد کاهش یافت. با این حال، با توجه به آژانس کیفیت و تحقیقات در مراقبت های بهداشتی، این آژانس مسئول 94٪ از تمام جراحی های کاهش وزن انجام شده در ایالات متحده است. (من فکر نمی کنم آنها لیپوساکشن را به حساب آورند، فقط بای پس معده را با باندینگ معده مقایسه می کنند.)

با این حال، بیماران بای پس معده تا 50 درصد وزن خود را در عرض پنج سال از دست می دهند. این با آنچه من از تجربه دوستم می دانم مطابقت دارد. او یک مرد بزرگ باقی ماند، اما حداقل توانست فعال بماند، کار کند و سگش را راه برود.

لیپوساکشن به خوبی شناخته شده است. جراح از یک لوله فولادی ضد زنگ به نام کانولا و یک خلاء قوی برای مکش چربی از زیر پوست شما استفاده می کند. در لیپوساکشن تامسنت، مقدار زیادی بی حس کننده موضعی به داخل چربی تزریق می شود. این باعث می شود که نواحی مورد نظر متورم شوند یا متورم و سفت شوند.

نتایج لیپوساکشن بسته به مهارت جراح ممکن است متفاوت باشد. اگر آنها باتجربه یا مراقب نباشند، می توانند نواقص و حفره هایی را روی پوست شما بگذارند. همچنین، مانند هر عمل جراحی و بیهوشی، همیشه خطراتی وجود دارد.

نوار معده بیشتر به عنوان کاهش دهنده معده شناخته می شود. دو نوع وجود دارد: باند معده قابل تنظیم لاپاروسکوپی و گاستروپلاستی باند عمودی.

اولین مورد رایج ترین است. جراح یک نوار سیلیکونی پهن 2 اینچی را در اطراف بالای شکم شما قرار می دهد و اندازه آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. این باعث می شود خیلی سریعتر احساس سیری کنید.

به طور متوسط، یک بیمار تحت چنین جراحی 40٪ از وزن خود را از دست می دهد – اما نتایج به طور گسترده ای متفاوت است. خطر مرگ ناشی از این جراحی 1 در 2000 است. به نظر من این هنوز خیلی زیاد است.

من خانمی را از محل کار می شناسم که شکمش را به این شکل گرفته بود. البته مدتی مرخصی بود اما وقتی برگشت وزنش کم شد و هیچ عارضه آشکاری نداشت. البته، من از هیچ مشکل معده یا گوارشی که او ممکن است داشته باشد اطلاعی ندارم.

در نوع دوم یک نوار پلاستیکی در اطراف شکم قرار می گیرد. با این حال، بیماران وزن کم نمی کنند و عوارض بیشتری دارند، بنابراین به دفعات انجام نمی شود.

شما باید با پزشک خود مشورت کنید. کاهش وزن پیچیده و دشوار است. اما دفعه بعد که وسوسه شدید به جای پیاده روی آن کیک شکلاتی را بخورید یا تلویزیون تماشا کنید، از خود بپرسید که آیا ارزش درد و خطر این روش های جراحی را دارد یا خیر.

رژیم لاغری سریع