جراحی ترمیمی و مزایای آن

جراحی زیبایی بیشتر از دستیابی به اندام عالی است. می‌تواند نقص‌ها و آسیب‌های جسمی ناشی از تصادفات، ژنتیک و بیماری را بازسازی کند و رفاه جسمی و عاطفی را برای افراد فراهم کند. پیشرفت‌های جدید به موفقیت‌های بزرگ‌تر و نتایج ظریف‌تر اجازه داده‌اند. چه فردی با یک ناهنجاری بدنی متولد شده باشد و چه بعداً در زندگی خود آن را تجربه کند، اگر این ناهنجاری به طور کامل برطرف نشود، شانس خوبی وجود دارد که جراحی بهبود یابد.

برخی از رایج ترین روش های بازسازی شامل حذف تومورها و سلول های سرطانی است. برداشتن تومورها، اغلب برای جلوگیری از گسترش بیشتر سلول ها در بدن، به صورت خارجی انجام می شود. برداشتن سلول‌های سرطانی می‌تواند یک روش دشوار باشد، که نه تنها شامل استخراج سلول‌های بیمار، بلکه بازسازی ناحیه با استفاده از گرافت‌های پوستی یا فلپ‌های دیگر نواحی بدن می‌شود. گاهی اوقات آسیب آنقدر گسترده است که بازسازی کل یک ناحیه مانند بینی یا لب ها ضروری است. سرطان سینه یکی دیگر از مواردی است که نیاز به جراحی زیبایی دارد. در طول ماستکتومی، قسمتی از سینه آسیب دیده یا در موارد شدید تمام پستان باید برداشته شود. بازسازی در بسیاری از موارد امکان پذیر است و به زنان این امکان را می دهد تا زندگی خود را پیش ببرند و حس عادی بودن را دوباره به دست آورند.

اگرچه توسط بسیاری به عنوان جراحی ترمیمی در نظر گرفته نمی شود، کوچک کردن سینه در این دسته قرار می گیرد. سینه های بسیار بزرگ می تواند باعث ایجاد فشار بر روی شانه ها و کمر زنان شود و در نتیجه باعث درد و خستگی مزمن شود. با کاهش سایز سینه ها باعث رفع ناراحتی های جسمی می شود. به طور مشابه، کاهش وزن شدید می تواند تا حد زیادی شکل بدن را تغییر داده و تغییر شکل دهد و باعث ناراحتی جسمی و روحی شود. لیپوساکشن و روش هایی مانند ابدومینوپلاستی و لیفت بازو، نواحی بزرگی از پوست اضافی را که تنها با ورزش و رژیم اصلاح نمی شود، از بین می برد.

نقایص مادرزادی موارد مکرری برای جراحی پلاستیک ترمیمی هستند، چه در اوایل و چه گاهی حتی بعداً در سنین بزرگسالی. بلافاصله پس از تولد، والدین ممکن است ترجیح دهند شکاف لب و کام را از نظر زیبایی ترمیم کنند زیرا در هنگام غذا خوردن مشکل ایجاد می کنند. سایر نقایص رایج، مانند انحراف سپتوم، ممکن است در بزرگسالی برطرف شوند. انحراف تیغه بینی باعث ایجاد مشکل در تنفس از طریق بینی می شود و اگر شدید نباشد، بهتر است جراحی را تا پایان رشد بینی به تعویق بیندازید.

صدمات غیرمنتظره می توانند چالش برانگیزترین و ناراحت کننده ترین موارد بازسازی باشند. سوختگی، گاز گرفتن سگ، بریدگی و قربانیان تصادفات رانندگی ممکن است به دنبال کمک یک جراح پلاستیک برای بازسازی بدن یا صورت خود باشند. از آنجایی که تصادفات بسیار غیرقابل پیش بینی هستند، جراحی ترمیمی نیز تحت تأثیر آن قرار می گیرد. زخم های عمیق و آسیب های فیزیکی شدید ممکن است به طور کامل قابل درمان نباشند. بهبود معمولا امکان پذیر است، اما گاهی اوقات نیاز به جراحی های متعدد است. این می تواند یک سفر طولانی و طاقت فرسا باشد و همراه با آسیب عاطفی حادثه، می تواند سختی شدیدی را نشان دهد.

جراحی ترمیمی به طور کلی در سال‌های اخیر رو به افزایش است، که تا حد زیادی به دلیل فناوری‌های جدید است که امکان اصلاح مشکلاتی را که قبلاً غیرقابل درمان بودند، می‌دهد. جراحی زیبایی به طور مداوم به مردم امید می دهد و کیفیت زندگی مردم را بهبود می بخشد.