جراحی اقتصادی و فراهم شدن زیر ساخت ها به نفع مردم استساعت: 13:15
منتشر شده در مورخ: 1401/02/21
شناسه خبر: 1838046

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در قانون بودجه ارز ترجیحی حذف نمی شود، گفت: با جراحی اقتصادی و فراهم شدن زیر ساخت ها، اتفاقی به نفع مردم رخ می دهد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس محمد رضا پور ابراهیمی در گفتگو با  صبح زاگرس گفت:در قانون بودجه ارز ترجیحی حذف نمی شود و روش های اختصاص تغییر داده و مابه تفاوت این نرخ تعیین تکلیف می شود.


نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به اینکه با فراهم شدن زیرساخت‌ها اتفاقی به نفع مردم رخ خواهد داد ابراز داشت: بر اساس نرخ نیمایی کالا وارد کشور می شود و باز توزیع و مابه تفاوت آن در اختیار مردم قرار داده می شود.


وی از تعیین 300 هزار میلیارد ریال منابع این طرح خبر داد و گفت: در سنوات گذشته بالغ بر 15 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی اختصاص داده میشدکه تقریبا عدد 300 هزار میلیارد می شود و در لایحه بوجه این اعتبار دیده شده است.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت با سیاست های تنظیمی از التهاب های ایجاد شده جلوگیری می کند ابراز داشت: شکی نیست که باید روش تخصیص یارانه تغییر پیدا کند چون بخش عمده‌ای از مصرف کشور به دلیل عدم مدیریت و نظارت در حوزه تصمیم‌گیری تبدیل به مصرف غیرواقعی شده است.


وی خاطر نشان کرد:بر اساس بودجه ۱۴۰۱ روش تخصیص منابع برای تأمین کالاهای اساسی مورد توجه قرار گرفته که این روش‌ها می‌تواند متفاوت باشد، اما در فضای عمومی کشور به گونه‌ای مطرح شده که ارز ترجیحی حذف می‌شود و اساساً این موضوع وجود ندارد؛ یعنی اگر در سال‌های گذشته منابعی را با نرخ ارز ترجیحی به واردات اختصاص دادیم در سال جاری روش تخصیص منابع تغییر می‌کند بنابراین اصل موضوع که کالای اساسی با قیمت‌های پایین به دست مردم برسد و همچنین ارز و منابع مربوط به این حوزه در مورد کالاهای اساسی تغییر نکند به قوت خود باقی است.


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع