جانسون گفت؛ من می خواهم به عنوان رهبر حزب محافظه کار ادامه دهم


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رسانه های لندن اعلام کردند که رقابت بین دو نامزد برای جانشینی بوریس جانسون نخست وزیر مستعفی انگلیس از چند روز پیش آغاز شده است. جانسون نظر خود را تغییر داده است.

روزنامه «تلگراف» بامداد سه شنبه گزارش داد که جانسون، رهبر حزب محافظه کار، در نتیجه استعفای نوزده روز پیش از نخست وزیری انگلیس، در یک جلسه خصوصی نمی خواست این حزب را ترک کند. انتخابات بعدی

بر اساس این گزارش، جانسون به لرد کراداس، عضو مجلس اعیان، که از حامیان مالی محافظه‌کاران نیز می‌باشد، گفته است که «هر چیزی را که مانع ادامه کار او به عنوان نخست‌وزیر شود، حذف خواهد کرد».

لرد کراداس به تلگراف گفت: “او (جانسون) می خواهد کار را انجام دهد. او می خواهد به عنوان رهبر حزب محافظه کار در انتخابات پارلمانی بعدی شرکت کند. “اگر انتخابات فردا برگزار می شد و او رهبر حزب محافظه کار بود، جانسون برنده خواهد شد و من با او موافقم.”

در همین حال، جیمز کلورلی، وزیر آموزش بریتانیا، جانسون را یک “سیاستمدار با استعداد” خواند و گفت که احتمال حضور وی در کابینه دولتی بعدی به رهبری نخست وزیر لیز تراس وجود دارد.

نمایندگان حزب محافظه کار انگلیس هفته گذشته با رای اعتماد به کابینه نخست وزیری موافقت کردند که برای جلوگیری از برگزاری انتخابات سراسری در این کشور استعفا دادند.

جانسون در حالی استعفای خود را اعلام کرد که حداقل 50 قانونگذار و مقام دولتی استعفا دادند. دومینوی استعفاها در سال 2019 پس از اینکه فاش شد که جانسون کریس پینچر را به عنوان یک مقام ارشد در حزب محافظه کار منصوب کرده است، آغاز شد، علیرغم اینکه می دانست به دلیل اتهامات سوء رفتار جنسی به دنبال آن بوده است. پینچر در 29 ژوئیه پس از اینکه به اتهام تجاوز جنسی به دو زن مجرم شناخته شد، استعفا داد.

این حوادث جدیدترین رسوایی است که جانسون را فراگرفته است. چند ماه پیش، گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه دفتر نخست‌وزیر انگلیس در اوج محدودیت‌های کرونا، جشن‌های اول ماه مه را برای مردم سازماندهی کرده بود، جانسون را تا آستانه طرح عدم اعتماد به پارلمان پیش برد، اما دولت توانست در برابر او مقاومت کند. سرنوشت.

انتهای پیام/