جام کنفدراسیون زنان آسیا؛ تیم ملی ایران در یک ست مقابل چین پیروز شدساعت: 17:20
تاریخ انتشار: 1301/06/03
کد خبر: 1892562

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در جام کنفدراسیون بانوان آسیا مقابل چین با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ روز پنجم و پایانی مرحله مقدماتی جام کنفدراسیون های بانوان آسیا امروز (پنجشنبه 12 شهریور) با برگزاری چهار دیدار در مانیل، پایتخت فیلیپین برگزار می شود.

تیم ملی والیبال بانوان ایران در سومین دیدار به مصاف چین رفت و با نتیجه 3 بر یک مغلوب حریف قدرتمند خود شد.

شاگردان الساندرا کمپدلی در ست اول این دیدار 26 بر 24 پیروز شدند اما در ست های دوم تا چهارم با نتایج 25 بر 19، 25 بر 10 و 25 بر 13 مغلوب حریف خود شدند.

در این دیدار ترکیب اصلی تیم ایران متشکل از ریحانه کریمی، مهسا صبری، زهرا مغانی، الهه پورصالح، هانیه محتشمی پور و ایتک سلامت و دو لیبرو از تیم والیبال بانوان به نام‌های محده مشتاقی و نگار هاشمی حضور داشتند. .

این دیدار توسط یک داور کره ای به عنوان سرداور و یک داور ویتنامی به عنوان داور دوم سوت زده شد.

تیم ایران امروز در حالی به میدان آمد که با سه برد متوالی و یک بازی کمتر از ویتنام در رده دوم جدول رده بندی چین قرار دارد.

والیبال بانوان آسیا از شهرت بالایی در جهان برخوردار است و به راحتی می توان با تیم هایی مانند چین که دارای سه عنوان المپیک (1984 لس آنجلس، 2004 آتن و 2016 ریو) و قهرمانی زنان جهان در سال های 1982 و 1986 است، رقابت کرد. خیر

تیم ملی بانوان چین برای اولین بار در سال 1984 در بازی های المپیک شرکت کرد و از آن زمان تاکنون 9 بار در این رویداد مهم ورزشی جهان شرکت کرده است.

تیم های شرکت کننده در این مسابقات فردا (جمعه چهارم شهریور) به استراحت خواهند پرداخت و مرحله یک چهارم نهایی نیز شنبه پنجم شهریور برگزار می شود و تیم های اول تا چهارم گروه یک به مصاف تیم های اول تا چهارم می روند. تیم های گروه دو