جامعه جهانی باید رهبران صهیونیست را به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات کندساعت: 02:40
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۴/۲۷
کد خبر: 1883933

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) یکشنبه شب در بیانیه ای از جامعه جهانی خواست تا سران رژیم صهیونیستی را به عنوان جنایتکاران جنگی مجازات کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حماس از جامعه جهانی خواست تا تجاوزات اسرائیل علیه مردم فلسطین، اراضی و منابع طبیعی آنها را متوقف کند.

این جنبش اعلام کرد که از گزارشی که جنایات و نقض حقوق فلسطینیان از جمله قتل، شکنجه سیستماتیک زندانیان، اعمال تبعیض آمیز، آپارتاید، تخریب خانه ها و سرقت منابع طبیعی فلسطین را مستند می کند، استقبال می کند.

حماس از جامعه جهانی خواست تا با سران رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکاران جنگی رفتار کنند و اقدامات آنها را بدون مجازات باقی بماند.

کمیته حقیقت یاب سازمان ملل در مورد نقض حقوق فلسطینیان در بیانیه ای روز جمعه اعلام کرد که در سفری چهار روزه به امان، پایتخت اردن، با مقامات فلسطینی و نمایندگان سازمان ملل دیدار کرده است. جامعه مدنی از سرزمین های اشغالی، سرزمین های فلسطین و جولان از اشغال سوریه بازدید کردند.

این گزارش حاکی از آن است که نیروهای امنیتی و شهرک نشینان صهیونیست حقوق فلسطینیان از جمله بازداشت اداری و شکنجه اسرا، آوارگی و اخراج اجباری فلسطینی ها و ادامه محاصره نوار غزه را برای بیش از 15 سال نقض کرده اند.

انتهای پیام/