تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران قهرمان آسیا شدساعت: 21:32
تاریخ انتشار: 1301/04/15
کد خبر: 1881497

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب هفت مدال طلا، یک مدال نقره و دو مدال برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رقابت‌های کشتی جوانان قهرمانی آسیا روزهای 14 و 15 تیرماه در شهر منامه بحرین برگزار شد و در پایان سید آرش مهدت در وزن 55 کیلوگرم، احمدرضا محسنژاد در وزن 60 کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم قهرمان شدند. ، سید دانیال سهرابی 67 کیلوگرم، امیر عبدی 72 کیلوگرم، علیرضا محمدی 82 کیلوگرم، فردین هدایتی مدال طلا 130 کیلوگرم، مدال نقره مسعود قواسی در وزن 77 کیلوگرم و وزن علی عابدی درجی. 87 کیلوگرم امیررضا اکبری با وزن 97 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی این دوره از مسابقات ایران با 225 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و قزاقستان با 175 امتیاز و قرقیزستان با 155 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.

سید آرش مندایی در دور نخست وزن 55 کیلوگرم پورین از هند را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم مهند حسن از عراق را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محضه در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مقابل یربول کمالیف از قزاقستان به برتری رسید و به فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل کورمانبک ژاپاروف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 60 کیلوگرم احمدرجا محسن نژاد با شکست یاسوهیتو موری از ژاپن پس از توقف 10 بر صفر در دور اول به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر 7 از سد دوژان اوتیپکالیف از قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. در این دیدار محسن نژاد با نتیجه 8 بر صفر مقابل آکیل سلیمان اف از قرقیزستان به مدال طلا دست یافت.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست مقابل صباز قزاقستان با نتیجه 8 بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد و مرحله نیمه نهایی حسین الدین اولیمباف از ازبکستان را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد و راهی فینال شد. محمدی در این دیدار با نتیجه 12 بر 4 مقابل رازک بیشیکف از قرقیزستان به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم پس از توقف در دور اول، دانیل سهرابی با برتری 10 بر 2 مقابل ایمور تمیربکوف از قرقیزستان در دور دوم به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله الیاسجان عبدی نظروف از ازبکستان را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی شکست داد و راهی فینال شد. سهرابی در دیدار فینال با نتیجه 12 بر 1 مقابل عزیز قاسیموف از قزاقستان به مدال طلا دست یافت.

امیرعبدی در وزن 72 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم هسیه تونگ از چین تایپه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله تامیرلان کاراتای از قزاقستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت. عبدی در این دیدار با برتری 5 بر صفر از سد ارلان مارس اولو از قرقیزستان به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم که در هر دو گروه 4 و 3 برگزار شد، مسعود کاووسی در دور اول و در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر ساچین از هند را شکست داد. در نتیجه عبدی باکر 8 بر 1 مولدوگاریف مولداوی از قرقیزستان را شکست داد و در دور سوم مقابل ریکو شیگنو از ژاپن 9 بر صفر پیروز شد. کاووسی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک عمر ساطیف از قزاقستان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل سمندار بابانازاروف از ازبکستان با نتیجه 4 بر صفر و پنالتی فنی شکست خورد تا مدال نقره را از آن خود کند.

در وزن 82 کیلوگرم علیرضا محمودی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 1 مقابل ضاحیه هند پیروز شد. وی در دور بعد و مرحله نیمه نهایی رایان کاکهگاوا از ژاپن را با نتیجه 13 بر 2 شکست داد و راهی فینال شد. مهدی در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مقابل بکسات اورانکول اولو از قرقیزستان به مدال طلا دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم علیرضا عابدی درجی در دور نخست مقابل ماکسات سایلاو از قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریف خود در آخرین دیدار راهی دیدار رده بندی شد. در این دیدار عابدی درجی با نتیجه 5 بر 3 مقابل جنیش زومابکوف از قرقیزستان به مدال برنز دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم امیررضا اکبری پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سناد السیبیانی از عربستان با نتیجه 9 بر صفر پیروز شد و در دور بعد و مرحله نیمه نهایی مغلوب ناوران بات رمالی اولو شد. قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر به دیدار رده بندی صعود کرد. اکبری در این دیدار 7 بر 7 ناریندر قیما از هند را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم در حضور 7 کشتی گیر در دو گروه 4 و 3 نفره فردین هدایتی از تیموربک نسیم اف به ترتیب با نتایج 8 بر صفر و 10 بر 2 در دو دیدار پیروز شد. پروش از ازبکستان با کشتی از کنار هند گذشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله مقابل جون هو پارک از کره جنوبی با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر یک مقابل تیموربک نسیم اف از ازبکستان به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- سید آرش مندحی (ایران) 2- کورمانبک ژاپاروف (قرقیزستان) 3- یربول کمالیف (قزاقستان) و علیشیر گانیف (ازبکستان)
60 کیلوگرم: 1- احمدرجا محسن نژاد (ایران) 2- آکیل سلیمان ع (قرقیزستان) 3. فیروز میرزا رجب ا.
63 کیلوگرم: 1- ایمان محمدی (ایران) 2- رازک بیشکیف (قرقیزستان) 3- بکدات ساباز (قزاقستان) و کومه سوادا (ژاپن)
67 کیلوگرم: 1- سید دانیال سهرابی (ایران) 2- عزیز قاسیموف (قزاقستان)، ایمور تمیربکوف (قرقیزستان) و آنکیت گولیا (حامد)
72 کیلوگرم: 1- امیر عبدی (ایران) 2- ارلان مارس اولو (قرقیزستان) 3- تامیرلان کارتای (قزاقستان) و هاجیمه کیکوتا (ژاپن)
77 کیلوگرم: 1- سالامندر بابانازاروف (ازبکستان) 2- مسعود کاووسی (ایران) 3- عمر ساتایف (قزاقستان)
82 کیلوگرم: 1- علیرضا محمدی (ایران) 2- بکزات اورانکول اولو (قرقیزستان) 3- عظیم خان عبدالیف (قزاقستان) و روهیت ضاحیه (هند)
87 کیلوگرم: 1- ماکسات سایلاو (قزاقستان) 2- عظمت جان عبدابانوف (ازبکستان) 3- علی عبادی درزی (ایران) و دونگ هیون یون (کره جنوبی)
97 کیلوگرم: 1- یوسف ماسیف (قزاقستان) 2- نورمانبت رایمالی اولو (قرقیزستان) 3- امیررضا اکبری (ایران) و اسلام زن رحمتوف (ازبکستان)
130 کیلوگرم: 1- فردین هدایتی (ایران) 2- تموربک نسیموف (ازبکستان) 3- نورتاز کیدربای (قزاقستان)


رده بندی تیمی: 1- ایران 225 امتیاز 2- قزاقستان 175 امتیاز 3- قرقیزستان 155 امتیاز 4- ازبکستان 137 امتیاز 5- هند 98 امتیاز 6- ژاپن 94 امتیاز 7- کره جنوبی 89 امتیاز

انتهای پیام/