توصیه های رژیم غذایی Xenical، چاقی و انجمن قلب آمریکا

اگر تو را چاق خطاب کنم ناراحت می شوی؟ وقتی چندین سال پیش نزد دکترم رفتم و به من گفتند که با قد 5 فوت و 9 اینچ و 210 پوند چاق هستم، شوکه شدم. فکر کردم “کمی اضافه وزن، شاید – اما مطمئناً چاق نیست!” وقتی شکمم را داخل نگه می دارم، هنوز می توانم انگشتان پایم را ببینم. و به هر طرف که نگاه می کنم، افراد بزرگتر از خودم را می بینم – در فست فود، در مغازه دونات فروشی، بستنی فروشی و غیره… ممکن است بخندید، اما شوخی نیست. شاید فکر می کنید فقط کمی اضافه وزن دارید، آن را بررسی کنید. اگر BMI (شاخص توده بدنی) 30 یا بیشتر دارید، چاق محسوب می شوید. شما می توانید BMI خود را با استفاده از یک ماشین حساب BMI در هر یک از سایت های بهداشتی یا کاهش وزن متعدد تعیین کنید – فقط ماشین حساب BMI را در موتور جستجوی Google خود قرار دهید. نه، شوخی نیست!

آمریکا چاق است و بررسی ها نشان می دهد که با سرعت نگران کننده ای چاق تر می شود. این یک نگرانی جدی است، به دلیل پیامدهایی که برای سلامت آمریکایی‌ها می‌تواند در نظر گرفته شود. به ویژه اضافه وزن یا چاقی، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها و شرایط سلامتی را افزایش می دهد، از جمله موارد زیر:

· فشار خون

· دیابت نوع 2

· بیماری عروق کرونر قلب

· سکته

· بیماری کیسه صفرا

· آرتروز

· آپنه خواب و مشکلات تنفسی

· برخی از سرطان ها (آندومتر، سینه و روده بزرگ)

اگر نام داروی Xenical را نشنیده اید، ادامه مطلب را بخوانید. می تواند زندگی شما را نجات دهد!
Xenical برای افرادی است که به طور قابل توجهی اضافه وزن یا چاق هستند. اگر چاق هستید یا اگر BMI 27 یا بالاتر دارید و همچنین عوامل خطر دیگری مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، بیماری قلبی یا دیابت دارید، ممکن است کاندیدای Xenical باشید. اگر به فکر ادغام Xenical در برنامه کاهش وزن خود هستید، حتما با پزشک خود صحبت کنید.

برخلاف سایر داروهای کاهش وزن که اشتها را سرکوب می‌کنند یا متابولیسم را تسریع می‌کنند، Xenical در دستگاه گوارش شما کار می‌کند تا 1/3 از چربی‌هایی که می‌خورید را هضم نکند. این به طور موثر از آنزیم هایی به نام لیپاز جلوگیری می کند تا چربی هایی که می خوریم را تجزیه نکنند تا هضم نشده باقی بماند. سپس این چربی هضم نشده در حرکات روده شما از بین می رود.

دوز استاندارد یک کپسول 120 میلی گرمی Xenical در هر وعده غذایی حاوی چربی حداکثر تا سه بار در روز است. اگر یک وعده غذایی را حذف می کنید یا یک وعده غذایی بدون چربی می خورید، نیازی به مصرف کپسول Xenical ندارید. هنگام مصرف Xenical مهم است که از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید. بیش از 30 درصد کالری دریافتی شما نباید از چربی باشد. اجرای این کار سخت نیست. به سادگی به وب سایت انجمن قلب آمریکا بروید و رژیم غذایی توصیه شده آنها را دریافت کنید، که همان معیار را رعایت می کند.

یکی از توصیه های انجمن قلب آمریکا این است که بین کالری هایی که هر روز می خورید و کالری هایی که می سوزانید تعادل برقرار کنید. برای محاسبه، اگر فعالیت متوسطی دارید، وزن فعلی خود را در 15 ضرب کنید. این تعداد کالری است که هر روز مصرف می کنید. اگر سیب زمینی کاناپه ای هستید، به جای 15 در 13 ضرب کنید.

خوب، بگو من 200 پوند هستم و نسبتاً فعال هستم. یعنی روزانه حدود 3000 کالری مصرف می کنم. حالا، اگر بتوانم در طول سه وعده غذایی اصلی، 3000 کالری در روز دریافت کنم (میان وعده ها را حساب نمی کنیم)، این 1000 کالری در هر وعده است. طبق قانون 30 درصد، این بدان معناست که من فقط می توانم 300 کالری از این کالری را از چربی در هر وعده غذایی دریافت کنم. بنابراین به سمت یخچال می روم و نگاه می کنم – شاید برای ناهار چند تا هات داگ بخورم. من پشت بسته را خواندم و، اوه، 360 کالری و 300 کالری از چربی در حال حاضر است!

همانطور که می بینید، این کار مشکل خواهد بود. بنابراین دوباره می گویم: برای موفقیت با Xenical، باید از یک رژیم غذایی متعادل از نظر تغذیه، مانند رژیمی که توسط انجمن قلب آمریکا تجویز شده، شروع کنید و به آن پایبند باشید!

باید توجه داشته باشید که احتمالاً تغییراتی در حرکات روده خود مشاهده خواهید کرد. این تغییرات عموماً فقط برای چند هفته اول درمان باقی می‌مانند، اما ممکن است برای برخی افراد بیشتر طول بکشد. این تغییرات می تواند شامل گاز همراه با ترشحات روغنی، اجابت مزاج مکرر و نیاز فوری به دستشویی باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که نتوانید خود را به اندازه کافی کنترل کنید تا به حمام بروید، به خصوص بعد از وعده های غذایی حاوی مقادیر بیش از حد توصیه شده چربی. بنابراین وقتی Xenical را راه اندازی می کنید، نزدیک به گلدان بمانید. با این حال، با پیروی از یک برنامه غذایی سالم، می توانید برخی از اثرات احتمالی Xenical بر دستگاه گوارش را کاهش دهید – و وزن کم کنید!

تحقیقات علمی ثابت کرده است که Xenical کار می کند. فقط مطمئن شوید که با پزشک خود صحبت کرده اید تا قبل از اینکه آن را بخشی از برنامه کاهش وزن خود قرار دهید، دقیقاً بدانید که درگیر چه چیزی هستید.