تهیه “فنجان بستنی هالووین” آسان و سرگرم کننده است: دستور تهیه آن را دریافت کنید


هالووین یک فرصت عالی برای بستنی قبل از سرد شدن هوا است.

این دستور غذا راهی برای جشن گرفتن فصل ارائه می دهد. در فنجان های کوچک سرو می شود ، همچنین یک دسر مفید برای مهمانان در مهمانی های هالووین است – به لطف خالق آن Debi Morgan از QuicheMyGrits.com.

روشهای مختلفی برای سرو بستنی وجود دارد و این دستور جشن جشن این فصل را ارائه می دهد.
(Quiche My Grits)

مورگان در وبلاگ خود می نویسد: “این میان وعده های بستنی فوق العاده راحت تهیه می شوند و خوردن آنها حتی سرگرم کننده تر است.”

برای ثبت نام در زندگی خود اینجا را کلیک کنید

مواد اولیه

دستورالعمل ها

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

  1. 3 مکعب را حل کنید پوشش آب نبات سفید در فواصل 30 ثانیه تا کاملا ذوب شود. مرتب هم بزنید.
  2. 6 بیسکویت را با کره گردو از وسط در یک لایه آب نبات وانیلی نصف کنید. روی گریل به صورت عمودی خنک شوید. وقتی روکش کمی سفت شد ، روی هر کوکی 2 مش کوچک قرار دهید. بگذارید ارواح کاملاً خنک شوند.
  3. روی 6 کوکی شکلاتی نعناع ژل سیاه تزئینی بمالید و مقدار زیادی آب نبات روی آن بگذارید. اجازه دهید هیولا روی پایه بایستند.
  4. پیمانه های بزرگ بستنی وانیلی را در 6 فنجان پلاستیکی مخلوط کنید. ارواح را روی بستنی قرار دهید تا نیمه پایینی آن پوشانده شود. فنجان های بستنی را با آب نمک های هالووین تزئین کنید.
  5. تکه های بزرگ نعناع شکلاتی را در 6 فنجان پلاستیکی رنده کنید. هیولاها را در بالای بستنی قرار دهید. روی فنجان های بستنی را با کوکی های نعناع شکلاتی خرد شده تزئین کنید.
  6. به دلخواه زنبورها را داخل لیوان ها قرار دهید. برای سهولت حمل و نقل ، قالب های مافین را بگذارید و فریز کنید تا آماده سرو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید