تنقیه برای لذت، درد یا سرزندگی؟

این یکی از “در چیزها” است، ستارگان سینما، ورزشکاران حتی سیاستمداران در مورد داشتن تنقیه صحبت می کنند، اما آن چیست، آیا سالم است، آیا لذت بخش است؟

یک نکته را باید بگویم، این یک راهنمای «چگونگی» نیست، قبل از انجام هر گونه روشی به شما توصیه می کنم ابتدا با مشاور پزشکی محلی خود مشورت کنید.

اساساً این پاکسازی روده بزرگ و روده بزرگ است، شامل تزریق محلولی به رکتوم است تا مدفوع را نرم کند، روده بزرگ و راست روده را متسع کند و در نتیجه باعث تخلیه آسان روده شود.

اگرچه در حال حاضر مد است، اما در واقع یکی از قدیمی ترین روش های پزشکی است که توسط اکثر فرهنگ ها در طول تاریخ انجام شده است. در واقع تنها در پنجاه سال گذشته است که عمل منظم تنقیه کاهش یافته است، این عمدتاً با هجوم تنقیه های شیمیایی و ملین های صنعت داروسازی. همه از یونانی‌ها و مصری‌ها گرفته تا پادشاهان فرانسه، فضیلت‌ها و مزایای سلامتی تنقیه را ستایش کرده‌اند. امروزه استفاده از تنقیه را می توان به طور کلی به دو بخش تقسیم کرد، یکی به دلایل پزشکی و بهداشتی، و دیگری برای لذت و فعالیت های شهوانی.

بیایید ابتدا به فواید سلامت سنتی بپردازیم و نگاهی گذرا به روده بزرگ خود بیندازیم. عملکرد اصلی آن همراه با ریه ها، پوست و کلیه های شما دفع سموم در روده، خون و سیستم لنفاوی است. از جمله مهم ترین عملکردهای کولون می توان به جذب آب و مواد معدنی و تشکیل و دفع مدفوع اشاره کرد، بنابراین اگر روده بزرگ شما مسدود شده باشد این عملکردها را قطع یا متوقف می کند. یک بررسی اخیر در ایالات متحده نشان داد که پس از جراحی که در آن روده بزرگ مورد بررسی قرار گرفت، به طور متوسط ​​بیش از یک پوند گوشت هضم نشده یا نهفته در روده بزرگ وجود داشت. گوشتی که قادر به حرکت نبود و در نتیجه پوسیده شد و سموم را وارد جریان خون کرد. ایده خوبی نیست، بنابراین با استفاده از رژیم غذایی یا سایر روش ها تمیز نگه داشتن روده بزرگ به حفظ سلامت بدن کمک می کند.

محلولی که معمولا در تنقیه استفاده می شود، آب گرم است، اما در کمال تعجب می توان از محلول های زیادی استفاده کرد، این محلول ها اغلب «دستورالعمل» نامیده می شوند. آنها عبارتند از قهوه، آبجو، نمک اپسوم، آب لیمو، صابون عاج. هر دستور غذا می تواند تأثیر و نتیجه کمی متفاوت بر بدن شما داشته باشد، بنابراین همیشه بهتر است قبل از استفاده از یک دستور العمل جدید یا آزمایش نشده تحقیقات زیادی انجام دهید.

موارد زیر فقط یک پاراگراف کوتاه در استفاده از تنقیه از نقطه نظر جنسی است، زیرا این مقاله توسط افراد زیر سن قانونی قابل خواندن است.

مطمئناً بیشترین علاقه به تنقیه برای خود لذت جنسی و استفاده قبل از اعمال جنسی بوده است. شرکای مشتاق در انجام اعمال جنسی مقعدی بسیار ماجراجوتر از سال های گذشته هستند و استفاده از تنقیه قبل از آن نه تنها می تواند به از بین بردن خطرات سلامتی کمک کند، بلکه لذت این عمل را افزایش می دهد.

در هر دو حرفه درمانی سنتی و جایگزین توافق گسترده ای وجود دارد که پاکسازی روده و روده توسط تنقیه می تواند مفید و نیروبخش باشد، اما بهتر است قبل از انجام هر گونه روشی به خوبی توصیه و تحقیق کنید.