تمرکز ویژه دولت کنترل تورم و ثبات اقتصادی استساعت: 00:20
منتشر شده در مورخ: 1401/02/16
شناسه خبر: 1836635

سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت ثابت ترین معضل اقتصادی کشور را تورم دانست و گفت: متاسفانه تورم به یک بیماری مزمن در کشور تبدیل شده و تمرکز ویژه دولت کنترل تورم و ثبات اقتصادی است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی بهادری جهرمی که شامگاه پنجشنبه در برنامه صف شبکه خبر درباره برنامه دولت برای رفع مسائل اقتصادی گفت: این دولت خود را دولت مردم می داند و مردمی بودن شعار اصلی دولت است و معتقد است باید به مردم اطلاع داده شود آن چیزی را که مرتبط با حقوق مردم است و مردم باید صادقانه درجریان باشند. مردم صاحبان حکومت هستند و خود آنها باید در فرایند تصمیم گیری مشارکت داشته باشند و جامعه نخبگان به عنوان نمایندگان تخصصی همین  مردم در حوزه مختلف اظهار نظر کنند. از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم درباره مسائل اقتصادی طرح ها و نظر ها برای حل مسائل مردم بیان شده است.


 وی ادامه داد: همه اقتصاد ما بیمار است و سال های سال مردم این بیماری را لمس می کنند و این تبعیض ها را در حوزه اقتصادی می چشند و رانت ها و بیکاری ها را سال ها می بیند و همزمان با این هجمه اقتصادی دشمن و جنگ اقتصادی علیه مردم که به واسطه تحریم های ظالمانه رخ داده آثار آن را مردم می بینند.


سخنگوی دولت افزود: یکی از اولویت های اساسی دولت مسایل اقتصادی است و به همین دلیل در سند تحول دولت هم 12 موضوع درباره اقتصادی بیان شده است. در صحن دولت و جلسات فرعی آن شاید پربسامدترین بحث در دولت اقتصادی است که به صورت تخصصی و کارشناسی بررسی می شود تابتوان نسخه ایی برای درمان اقتصاد ارائه شود.  


جهرمی می گوید: ثابت ترین معضل اقتصادی کشور تورم است و متاسفانه تورم یک بیماری مزمن در کشور شده  و حدود چهار سال است که کشور تجربه تورم 40 درصد را دارد و وضعیت اقتصاد ما بحرانی شده است و چندین سال متوالی مردم  با تورم های بالا روبرو هستند.


وی ادامه داد: وقتی دولت در شهریور ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد تورم به 60 درصد رسیده بود که در تاریخ ایران بی سابقه بوده است و فقط در ایام جنگ جهانی در کشورمان تجربه کردیم و در واقع شروع کار دولت با چنین فضایی همراه شد. دولت تمرکز ویژه خود را در کنترل تورم اقتصادی کشور معطوف کرده است. یکی از منشا های اساسی تورم  به نظر کارشناسان اقتصادی خلق پول است.


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع