تمایل ایرلند برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران


در این دیدار آخرین تحولات روابط دوجانبه و راه‌های گسترش روابط در حوزه‌های مختلف تجاری، اقتصادی و سیاسی، رویدادهای جهانی و مذاکرات برای رفع تحریم‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه ایرلند بر علاقه کشورش به جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و با اشاره به تحولات جاری در اروپا، تمایل زیادی برای تنوع بخشی به روابط تجاری و اقتصادی وجود دارد.

وزیر امور خارجه ایرلند اعلام کرد که برای دستیابی به توافق آماده است و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و دستیابی به توافق فرصت خوبی برای همه طرف‌ها و جامعه جهانی است.

دکتر امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سطح تماس های برقرار شده بین مقامات دو کشور، به پتانسیل های فراوان برای گسترش روابط دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: هیچ مانعی برای توسعه روابط دو کشور در همه ابعاد وجود ندارد و نیاز به گسترش بیشتر روابط دوجانبه از طریق روابط دیپلماتیک، پارلمانی و اقتصادی است.

دکتر. امیرعبداللهیان درباره مذاکرات برای رفع تحریم ها تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده دستیابی به یک توافق خوب و با ثبات است اما این امر مستلزم حسن نیت، واقع بینی و عزم لازم از سوی آمریکا و سه دولت اروپایی است. .

وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب توافق هسته ای تاکید کرد که تحریم های یکجانبه علیه ایران باید برداشته شود و پرونده اتهامات هسته ای ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی بسته شود.