تمام ۱۱۰ میلیاردِ ورودی به فدراسیون فوتبال خرج پاداش‌ها نشده/ واقع‌بین باشیم و توقعات را از تیم ملی بالا نبریم!ساعت: 23:25
منتشر شده در مورخ: 1401/02/13
شناسه خبر: 1836347

به ترک تشریفات اداری نیاز داریم و باید عجله کنیم؛

سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال گفت: با این گروه قدرت‌مند نباید توقع صعود از مرحله گروهی را بالا برد.


به گزارش خبرگزاری دانا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال؛ سیدمیرشاد ماجدی، سرپرست و عضو هیات رئیسه در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار داشت: گفته شده قرار است ۷ بازی دوستانه انجام شود که نمی‌دانم این عدد ازکجا آمده. سرمربی تیم ملی برنامه خود را ارائه داده که با محوریت دبیرکل پیش خواهد رفت. کارها توسط روابط امور بین‌الملل انجام می‌شود و بحث وجود دلالی در این موضوع صحت ندارد.


 


وی در ادامه بیان داشت: باید در فیفادى‌هاى پیش روى که خرداد و شهریور ماه است بازی‌هاى دوستانه مورد نظر را برگزار کنیم. همه در تلاش هستیم و به نتایج خوبی رسیدیم. در این بین نام تیم‌ها را اعلام نمى‌کنیم تا قرارداد نهایی شود چون برخی از داخل و خارج از کشور شیطنت می‌کنند تا این بازی‌ها انجام نشود.


 


سرپرست فدراسیون فوتبال عنوان داشت: ما در تیم ملی و فدراسیون بیش از هر چیز به آرامش نیاز داریم و برخی مسائل عنوان شده بی‌اساس بوده. این مسائل کمکى به فوتبال ما نمى‌کند، خصوصا در این موقعیت حساس.


 


وی‌ پیرامون کمک مالی به فوتبال گفت: در حال حاضر نیاز جدی به کمک داریم، چرا که این تیم ملی برای ۸۰ میلیون ایرانى است. از مجلس شورای اسلامی برای قرار دادن ردیف بودجه برای فدراسیون‌ تشکر می‌کنم، همین‌طور از رئیس جمهوری که در دیدار با ایشان قول مساعدی برای حمایت از تیم ملی داده شد.


 


سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح داشت: باید از نمایندگان محترم مجلس و دولت به خاطر داشتن دغدغه تیم ملی تشکر کنم. اعداد اعلامی از سوی نمایندگان برای کمک به تیم ملی خوب است اما حقیقتا کافی نیست و امیدواریم از سوی دولت هم کمک‌هایى انجام شود. فدراسیون فوتبال فقیر نیست اما پول‌هایش در اختیارش نیست. 


 


او در این رابطه اذعان داشت: برای جذب حامیان مالی هم نیاز به برگزاری مزایده، انتشار فراخوان و مراحل مربوطه داریم که زمان کافی برای آن نیست و اگر بشود این کار را به صورت ترک تشریفات پیش ببریم، قطعا کمک بزرگی است. در حال حاضر فراخوان البسه را هم منتشر کردیم و امیدواریم نهادهای نظارتی اجازه بدهند تا با ترک تشریفات کار را با سرعت پیش ببریم چون فرصت کافى در اختیار نداریم.


 


ماجدی همچنین تاکید داشت: از خرداد ماه در روزهای فیفا‌دی اصلی باید برنامه بازی‌ها را پیش ببریم. نکته مهم این است که سطح توقع از صعود از مرحله گروهى را نباید بالا برد، چون تیم‌های قدرتمندی در گروه ما قرار دارند. باید واقع بین باشیم. 


 


عضو هیات رئیسه فدراسیون گفت: مثلاً باید بدانیم امکان بازی با تیم‌های اروپایی را به خاطر اینکه درگیر مسابقات هستند، نداریم. با نیوزلند صحبت کردیم اما سعی می‌کنیم با تیم‌هایی بازی کنیم که در رنکینگ جایگاه بهتری داشته باشند که سپس اعلام خواهیم کرد.


 


ماجدی در پاسخ به این سوال که کمک مالی دولت قبل به فدراسیون فوتبال چه شده، ابراز داشت: یکصد و ده میلیاردی که در دور قبلی به فدراسیون آمد همه آن خرج پاداش نشده، بلکه مقداری خرج اعزام ها و… شده، اما این پول باید مدیریت مى شد. برخی افراد بدون مجوز شورای برون مرزی اعزام شده بودند اما الان باید به جلو نگاه کنیم. تیم ما الان به جام جهانی صعود کرده و باید آماده سازی مناسبی انجام بدهیم.


 


وی در همین باره اذعان داشت: زمان تشکیل تیم قبل از جام جهانی بسیار کوتاه است و در این دو ماه به سختی به اتفاق همکاران در فدراسیون مشغول کار هستیم. قراردادهای بازی دوستانه را هم از طریق امور بین‌الملل به زودی نهایی خواهیم کرد و در این بین هیچ دلالى و موضوع دیگرى وجود ندارد.


 


سرپرست فدراسیون در رابطه با دو دستگی اعضای هیات رییسه خاطرنشان ساخت: واقعا تیم ملی و فدراسیون نیاز به آرامش دارند و اکثر اعضای هیات رئیسه همراه هستند. برخی نیز علاقه‌مند به کمک هستند و دلایل خاص خود را دارند اما در نهایت باید در درون خانواده کار را پیش ببریم و با قدرت در کنار هم باشیم. 


 


وی در پایان اظهاراتش هم گفت: هدف همه ما باید حضور پرقدرت در جام جهانی باشد و به مسائل دیگر توجه نکنیم. امیدوارم این مسائل را بتوانیم حل کنیم.


 


انتهای پیام/