تل آویو و ریاض شورای امنیت علیه ایران تشکیل دادند


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ شبکه عبری «کان» از اقدامات جدید رژیم موقت صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران خبر داد؛ اقداماتی با هدف ایجاد اجماع علیه تهران.

این شبکه گزارش داد که تماس های متعددی برای ایجاد یک مجمع رسمی امنیتی بین رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی برقرار شده است.

به گزارش شبکه صهیونیستی، هدف از تشکیل این مرکز بررسی «مشکل» دفاع مشترک منطقه ای در برابر آنچه به عنوان درگیری با تهدید ایران شناخته می شود، است.

بنی گانتز وزیر جنگ اسرائیل نیز امروز خواستار تشکیل ائتلاف ضد ایرانی به رهبری آمریکا شد. گانتز گفت: «مشارکت و روابط عمیق با شرکا و متحدان آمریکایی ما، و همچنین روابطی که در سال‌های اخیر با کشورهای منطقه ایجاد و توسعه داده‌ایم، برای تسلط اسرائیل در منطقه بسیار مهم است». “امروزه، ما در حال توسعه محیطی برای ایجاد مشارکت در بخش مالی، و همچنین ایجاد امنیت، تقویت و تعمیق صلح با مصر و اردن، کشورهای عضو موافقت نامه های تعمیم، هستیم.”

وزیر جنگ اسرائیل گفت که ائتلاف شامل کشورهای عربی متحد واشنگتن نیز می شود. اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل گفت: این روزها دشمنان ما نمی روند و امنیت ما را در داخل و خارج تهدید می کنند. ما با چالش های امنیتی زیادی روبرو هستیم که برخی از آنها شناخته شده و برخی برای عموم ناشناخته است.»

هرتزوگ گفت: «اسرائیل و سرویس‌های امنیتی آن در برابر هر تهدید یا دشمنی محکم می‌ایستند و سلاح‌های اسرائیلی به جایی می‌رسند که برای محافظت از شهرک‌نشینان لازم است».

این اظهارات در حالی بیان شد که تماس های اخیر بین مقامات واشنگتن و تل آویو بر لزوم تقویت روابط تل آویو با امارات و شاید عربستان سعودی تاکید کرد و روزنامه عبری هاآرتص گزارش داد که یکی از رویکردهای اصلی ایجاد ایر است. سامانه دفاعی منطقه ای است که با موشک های بالستیک، موشک های کروز و پهپادهای ایرانی سروکار دارد.

پایان پیام/